Trwa ładowanie...

Wojciech Murdzek nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpił Jarosława Gowina

Wojciech Murdzek zastąpi Jarosława Gowina. Będzie on nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Informacja została opublikowana na Twitterze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wojciech Murdzek nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpił Jarosława GowinaŹródło: PAP
d1kccwe
d1kccwe

O tym, że Wojciech Murdzek ma zostać wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, informowaliśmy już w środę. "Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera powołał Wojciecha Murdzka na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego" - czytamy w komunikacie.

KPRM dodał także zdjęcie z uroczystości. Widzimy na nim prezydenta Andrzeja Dudę i zaprzysiężonego ministra Wojciecha Murdzka. Obaj są w maseczkach ochronnych. Przypomnijmy, że od czwartku obowiązek noszenia takich maseczek dotyczy wszystkich Polaków, którzy znajdują się w przestrzeni publicznej.

Wojciech Murdzek. Długoletnia kariera samorządowca

Murdzek na stanowisku ministra nauki i szkodnictwa wyższego zastąpi Jarosława Gowina, który podał się do dymisji po tym, jak nie znalazł w rządzie poparcia dla swojego projektu przedłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o kolejne dwa lata. Pomysł miał rozwiązać problemy z organizacją wyborów prezydenckich 2020, ogłoszonych na 10 maja. Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce mogłyby one zagrażać zdrowiu uczestników.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Wojciech Murdzek urodził się w 1957 r. w Świdnicy. W 1981 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Z polityką jest związany od 30 lat. Do 1998 roku sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Przez cztery kolejne lata sprawował urząd starosty powiatu świdnickiego, a w 2002 roku został prezydentem miasta. Fotel prezydenta Świdnicy utrzymał aż do 2014 roku.

d1kccwe

5 grudnia 2019 roku został mianowany wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju. Zasiada też w Radzie Sieci Badawczej Łukasiewicz. Za swoje zasługi, jako samorządowca, Murdzek w 2013 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1kccwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kccwe
Więcej tematów