Trwa ładowanie...
d1npda4

Wojciech Murdzek ma zastąpić Jarosława Gowina na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest wniosek premiera

Dotychczasowy wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek zastąpi Jarosława Gowina na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek o jego powołanie do prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Murdzek ma zastąpić Jarosława Gowina na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego
Wojciech Murdzek ma zastąpić Jarosława Gowina na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego
d1npda4

O wniosku premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie powołania Wojciecha Murdzka na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Wojciech Murdzek pochodzi ze Świdnicy (woj. dolnośląskie), gdzie urodził się w 1957 r. Absolwent wydziału elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Przez wiele lat pracował we władzach samorządowych, pełnił m. in. funkcję starosty świdnickiego, a także w latach 2002 - 2014 był prezydentem Świdnicy. Następnie wystartował w wyborach parlamentarnych jako bezpartyjny przedstawiciel partii "Polska Razem" Jarosława Gowina z list Prawa i Sprawiedliwości i został posłem. Po przekształceniu tej partii w "Porozumienie Jarosława Gowina" ponownie dostał się do sejmu. Jest szefem okręgu wałbrzyskiego i zasiada w prezydium zarządu krajowego tej partii.

d1npda4

Obecnie jest członkiem klubu parlamentarnego PiS, a w grudniu 2019 r. został powołany na stanowisko wiceministra w resorcie rozwoju. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Wojciech Murdzek ma zastąpić na stanowisku ministra nauki i szkodnictwa wyższego Jarosława Gowina. Stracił on tę funkcję 9 kwietnia br. po tym, jak podał się do dymisji, protestując przeciwko dążeniu koalicji rządowej do przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja br. Gowin uważa, że z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce kadencja prezydenta Andrzeja Dudy powinna zostać przedłużona, a wybory powinny się odbyć po zakończeniu epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

d1npda4

Podziel się opinią

Share
d1npda4
d1npda4
Więcej tematów