Trwa ładowanie...
d2pyw3j

Wojciech Mojzesowicz odszedł z Polski Razem

Wojciech Mojzesowicz, współzałożyciel Polski Razem, nie jest już jej członkiem - dowiedziała się WP.PL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Mojzesowicz
Wojciech Mojzesowicz (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2pyw3j

Jarosław Gowin tłumaczy, że Mojzesowicz odszedł z własnej inicjatywy. - Pomógł w okresie założycielskim, ale obecnie uznał, że jego misja się skończyła i chce skoncentrować się na problemach wsi, bo tam jest faktyczna katastrofa - mówi Gowin.

- Mojzesowicz w dalszym ciągu pomaga, zbiera podpisy, a nawet udostępnił Polsce Razem swoje biuro w Bydgoszczy - dodaje Gowin.

Jacek Żalek twierdzi, że Mojzesowicz zgłaszał zastrzeżenia co do współpracy z Arturem Balazsem.

d2pyw3j

Mojzesowicz należał do ZSL, a następnie do PSL. W wyborach parlamentarnych w 2001 r. kandydował jako kandydat bezpartyjny z listy Samoobrony RP. Z klubu Samoobrony wystąpił w 2002 r. Z grupą posłów, którzy opuścili Samoobronę, założył koło poselskie Polski Blok Ludowy, którego został przewodniczącym. W 2005 r. przystąpił do PiS. Odszedł jednak rok później w sprzeciwie wobec obecności Samoobrony w rządzie. Wrócił w 2007 r. po dymisji Andrzeja Leppera. W listopadzie 2010 r. Mojzesowicz znów odszedł z PiS i wstąpił do PJN. W grudniu 2013 r. współtworzył Polskę Razem.

Gowin w rozmowie z WP.PL uciął także spekulacje na temat rzekomego odejścia z Polski Razem Marka Migalskiego i Pawła Kowala.

d2pyw3j

Podziel się opinią

Share
d2pyw3j
d2pyw3j
Więcej tematów