Trwa ładowanie...
d4jlnq1

Wojciech Bojanowski

Najnowsze informacje

Wojciech Bojanowski to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Od 2007 roku związany z TVN i TVN24.

5.0
(1 głos)
Oceń:
d4jlnq1
Getty Images,
Źródło: Getty Images,, fot: Michal Fludra

Życiorys

Wojciech Bojanowski urodził się w 1984 roku. Wychowywał się na Górnym Śląsku, a konkretnie w Knurowie. To polski dziennikarz telewizyjny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W wywiadzie dla TVN24 przyznawał, że jako dziecko myślał by zostać rolnikiem lub filozofem.

Po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczął pracę jako dziennikarz. Trafił do TVN i od początku kariery w tej stacji zajmuje się tematyką zagraniczną oraz dziennikarstwem śledczym. Został też specjalnym korespondentem "Faktów" oraz TVN24. Był wysyłany w różne regiony świata, a ostatnio relacjonował wojnę w Ukrainie.

Przygotowywał też reportaże dla programów "Polska i Świat" oraz "Czarno na Białym", które emitowane są na antenie TVN24. Pracował też dla magazynu śledczego "Superwizjer", w którym ujawniał wiele nieprawidłowości. Jego reportaże wielokrotnie wstrząsnęły widzami.

Nagrody

Wojciech Bojanowski otrzymał wiele nagród za swoją pracę. W 2017 roku odebrał nagrodę Dziennikarza Roku Grand Press. Wtedy został też uhonorowany w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" za reportaż "Śmierć w komisariacie", w którym wyjaśniał przyczyny śmierci Igora Stachowiaka.

Z kolei w 2016 roku pokazał materiał "Droga przez piekło", w którym opisał dramatyczne próby przedostania się nielegalnych imigrantów z Francji do Wielkiej Brytanii. Otrzymał za to nagrodę w kategorii dziennikarstwo telewizyjne.

Reportaże

Reportaż pt. "Śmierć w komisariacie" opisującym okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie był momentem przełomowym w karierze Wojciecha Bojanowskiego. Dziennikarz dotarł do filmów, zdjęć i informacji, które pokazywały szczegóły policyjnej interwencji.

To Bojanowski ujawnił, że Stachowiak na komisariacie podczas przesłuchań był skuty kajdankami, rozebrany do spodni i bielizny, a także rażony paralizatorem przez sześciu policjantów. Później przestał oddychać i zmarł. Bojanowski dostał za niego nagrodę Dziennikarza Roku na gali Grand Press 2017.

Jest autorem wielu innych reportaży opisujących najważniejsze momenty w aktualnych wydarzeniach w Polsce i na świecie.

Wojna w Ukrainie

Wojciech Bojanowski był korespondentem TVN w początkowych dniach inwazji Rosji na Ukrainę. Relacjonował wydarzenia na antenie TVN i TVN24.

Podczas jednej z relacji, w trakcie której opisywał, co dzieje się na terenie jednego z posterunków Gwardii Narodowej, nad jego głową przeleciały dwie rakiety. Wtedy soczyście przeklął, co usłyszeli widzowie oglądający TVN24.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jlnq1
d4jlnq1
d4jlnq1
Więcej tematów
d4jlnq1