Trwa ładowanie...

Wody nie ma, bo większe kwatery ją "wypompowały". Będzie kontrola pensjonatów w Zakopanem

- Brakuje wody od wczoraj. Co mamy robić? - mówi WP właścicielka jednego z pensjonatów w Zakopanem. Problem pojawia się co roku, dlatego niektóre kwatery postanowiły poradzić sobie z nim na własną rękę. Ich właściciele zamontowali pompki, które zwiększają ciśnienie, jednocześnie zmniejszając je w sąsiednich lokalach.

Share
Wody nie ma, bo większe kwatery ją "wypompowały". Będzie kontrola pensjonatów w Zakopanem
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d47a4lf

O tym, że w niektórych zakopiańskich kwaterach brakuje wody w kranach poinformował Tygodnik Podhalański. To efekt przeludnienia, z którym mierzy się miasto w czasie Sylwestra. Tygodnik informuje, że najdotkliwiej brak wody odczuwają mieszkańcy Olczy.

Wody nie ma, ale w pojedynczych kwaterach

Sprawdziliśmy. Właścicielka pierwszej kwatery, do której dzwonimy mówi: problem istnieje. - Ludzi jest bardzo dużo, a są jaja takie z tą wodą, że masakra. Każdy ma pretensje, widać rozgoryczenie. Ludzie myją zęby używając wody z butelki. Najgorzej jest rano, kiedy wszyscy chcą się myć - wyznaje Wirtualnej Polsce.

d47a4lf

- Jak tak dalej będzie, to ludzie nie będą zjeżdżać do nas. A to nie pierwszy rok się dzieje, to już może z szósty raz. I to zawsze w okresie sylwestrowym - dodaje.

Wtóruje jej kobieta, która kieruje pensjonatem obok. - Ciśnienie jest słabsze. Na trzecie piętro nie dobija. Ale to rano, między 9 a 10, jak ludzie się myją. Popołudniu jak wszyscy będą się szykować na zabawę pewnie będzie podobnie. Ale tak, żeby w ogóle nie było tej wody, to nie. Nie jest to problem nie do przejścia - mówi WP.

Właściciele kolejnych pięciu sprawdzonych przez nas kwater położonych w Olczy zaprzeczają, by mieli problem z brakiem wody. - Nie wiem, kto to nakręcił. Ludzie wymyślają, wody jest dość - stwierdza jeden z nich.

Montują pompki. "Będziemy to kontrolować"

Barbara Garalowska z zakopiańskiej Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej przyznaje, że problem pojawia się co roku, ale są to chwilowe braki wody w pojedynczych, najwyżej położonych budynkach. - Nie ma sytuacji, by całe dzielnice były pozbawione wody - potwierdza to, co sprawdziliśmy wcześniej.

d47a4lf

- Olcza zrobiła się noclegownią. My często podajemy, że należy zamontować zbiornik wody w związku z tym, że spadki ciśnienia mogą występować - dodaje.

Garalowska informuje nas, że właściciele większych kwater znaleźli na problem swój własny sposób. Montują na sieci wodociągowej pompki. - Dzięki nim podnoszone jest ciśnienie bezpośrednio na zasileniu. One zasysają wodę z rurociągu i powodują ograniczenie dopływu do ludzi, którzy po sąsiedzku takich pompek nie mają - wyjaśnia. I dodaje, że sieć wodociągowa będzie sprawę kontrolować. - Rozpoczniemy taką akcję, niech się na to przygotują. Te urządzenia robią podciśnienia i negatywnie wpływają na całą sieć wodociągową - dodaje.

- Ludzie sobie nawzajem życie utrudniają tymi pompkami. To jest nieuczciwe w stosunku do innych, a nam też dezorganizuje prace - podsumowuje.

Fala turystów opuści Zakopane w ciągu najbliższych dwóch dni. Wówczas problem wody zacznie powoli znikać. Wrócić może już latem, kiedy znów tłumy zaleją Zakopane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47a4lf

Podziel się opinią

Share
d47a4lf
d47a4lf
Więcej tematów