Trwa ładowanie...
dcf91nj

Wniosek o wotum nieufności wobec rządu gotowy

Posłowie Platformy Obywatelskiej przygotowali wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu. Dokument trafi jeszcze w piątek na biurko marszałka Sejmu. - Mateusz Morawiecki nie ma moralnego prawa być premierem - mówili liderzy PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki będzie bronił swojego rządu w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności
Mateusz Morawiecki będzie bronił swojego rządu w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dcf91nj

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann przekonywał, że PiS próbował zamieść pod dywan afery. Choć Mateusz Morawiecki zwołał w związku z aferą w KNF naradę służb, jednak te działały w taki sposób, że "wszyscy zainteresowani mogli spokojnie zacierać ślady".

- Premier Morawiecki nie ma moralnego prawa kierować rządem. Nie tylko za to, że kłamstwo stało się symbolem tego rządu, ale dlatego, że korupcja stała się symbolem tego rządu! - przekonywał Neumann.

Wniosek o wotum nieufności. Kiedy trafi pod obrady?

dcf91nj

Wniosek o wotum nieufności będzie uzasadniał Grzegorz Schetyna. Zgodnie z regulaminem musi on trafić pod obrady na najbliższym posiedzeniu Sejmu przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu. Z kalendarza wynika, że stanie się to w dniach 12-14 grudnia.

Zobacz także: Przyłębska o decyzji IPN w sprawie jej męża: To uczciwy człowiek

Grzegorz Schetyna zapowiedział przygotowanie wniosku o wotum nieufności wobec rządu już 13 października, podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. We wtorek lider Platformy potwierdził, że jego klub złoży dokument jeszcze w tym tygodniu. Schetyna wyjaśnił zwłokę koniecznością uaktualnienia wniosku. - Poprawiamy go, bo życie przynosi nowe informacje i uzasadnienie tego wniosku coraz bardziej się ubogaca - powiedział szef PO.

dcf91nj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcf91nj

Podziel się opinią

Share
dcf91nj
dcf91nj
Więcej tematów