Trwa ładowanie...

Wniosek o przedłużenie zbiórki na pomniki smoleńskie. Okazały się droższe

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich złożył wniosek o przedłużenie zbiórki do 10 listopada, czyli do momentu planowanego odsłonięcia pomnika byłego prezydenta. Powód? Pomniki okazały się droższe niż zakładano.

Share
Wniosek o przedłużenie zbiórki na pomniki smoleńskie. Okazały się droższe
Źródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d1lvabl

Informację o wniosku dotyczącym przedłużenia zbiórki na pomniki podało rmf24.pl. Okazało się, że pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie kosztował ok. miliona złotych, pomnik ofiar - ok. 4 mln zł. Pierwotnie przewidywano, że oba pomniki uda się wznieść za dwa miliony złotych.

Droższy niż zakładano okazał się przede wszystkim pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Cena wzrosła ze względu kamień, z którego jest wykonany oraz specjalistów od dekoracji teatralnych, których trzeba było wynająć. Wizja autora pomnika okazała się bowiem trudniejsza do realizacji niż przewidywano. Chodzi o przygotowanie betonowej imitacji wykopanego szpadlami katyńskiego dołu śmierci.

Społeczny komitet budowy pomników nie chce prosić o wsparcie z budżetu państwa, stąd wniosek o przedłużenie zbiórki. Nie chce też korzystać z hojności spółek skarby państwa, choć - jak ustalił reporter rmf24. pl - takie oferty komitet już otrzymał.

Źródło: rmf24.pl

d1lvabl

Podziel się opinią

Share
d1lvabl
d1lvabl
Więcej tematów