Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Wniosek o przedłużenie zbiórki na pomniki smoleńskie. Okazały się droższe

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich złożył wniosek o przedłużenie zbiórki do 10 listopada, czyli do momentu planowanego odsłonięcia pomnika byłego prezydenta. Powód? Pomniki okazały się droższe niż zakładano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie
Budowa pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Informację o wniosku dotyczącym przedłużenia zbiórki na pomniki podało rmf24.pl. Okazało się, że pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie kosztował ok. miliona złotych, pomnik ofiar - ok. 4 mln zł. Pierwotnie przewidywano, że oba pomniki uda się wznieść za dwa miliony złotych.

Droższy niż zakładano okazał się przede wszystkim pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Cena wzrosła ze względu kamień, z którego jest wykonany oraz specjalistów od dekoracji teatralnych, których trzeba było wynająć. Wizja autora pomnika okazała się bowiem trudniejsza do realizacji niż przewidywano. Chodzi o przygotowanie betonowej imitacji wykopanego szpadlami katyńskiego dołu śmierci.

Społeczny komitet budowy pomników nie chce prosić o wsparcie z budżetu państwa, stąd wniosek o przedłużenie zbiórki. Nie chce też korzystać z hojności spółek skarby państwa, choć - jak ustalił reporter rmf24. pl - takie oferty komitet już otrzymał.

Źródło: rmf24.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów