Trwa ładowanie...
ycipk-4ldcbk

Włoskie media: znamy tożsamość dwóch napastników, którzy zgwałcili Polkę w Rimini

Sprawcy napadu na Polaków w Rimini, czyli czterej imigranci z Afryki Północnej, nie mają stałego miejsca zamieszkania - podała w poniedziałek włoska telewizja RAI News informując o poszukiwaniach przestępców. Dwóch z nich już wcześniej znanych było policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce, w którym zgwałcono Polkę i pobito jej partnera.
Miejsce, w którym zgwałcono Polkę i pobito jej partnera. (East News, Fot: Manuel Migliorini/ANSA)
ycipk-4ldcbk

Według informacji włoskiej stacji telewizyjnej dwaj notowani wcześniej domniemani napastnicy to handlarze narkotykami. Poszukiwania, jak dodano w relacji RAI, utrudnia właśnie to, że cała czwórka imigrantów nie ma stałego adresu i w Rimini bywała przejazdem. Nieznane są żadne inne szczegóły dotyczące narodowości napastników.

*Gwałt na plaży. Riminini nie jest spokojnym kurortem *

ycipk-4ldcbk

Po zgwałceniu Polki i dotkliwym pobiciu jej partnera w nocy na plaży zaatakowali oni także transseksualistę z Peru porzucając go rannego przy drodze.

Wiceburmistrz Rimini Gloria Lisi oświadczyła w poniedziałek, że całe miasto solidaryzuje się z ofiarami i zapewniła, że władze są gotowe udzielić im wszelkiej możliwej pomocy ekonomicznej i logistycznej.

Lisi podczas spotkania z reprezentantami różnych organizacji i stowarzyszeń działających w mieście, w tym także branży turystycznej, podkreśliła, że całe Rimini jest wstrząśnięte tą "niesłychaną brutalnością i nieludzką agresją". Wyraziła nadzieję, że jej sprawcy zostaną jak najszybciej zatrzymani.

ycipk-4ldcbk

Do tej pory nie opublikowano zdjęć podejrzanych. Media donoszą, że policja posiada już odciski palców, które podejrzani zostawili na butelkach. Dodatkowo w dyspozycji włoskich śledczych mają być nagrania z monitoringu na plaży.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wszczęła śledztwo ws. zbiorowego gwałtu na Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini, zwróci się z wnioskiem do organów śledczych Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej - poinformował rzecznik tej prokuratury Łukasz Łapczyński.

26-letni Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni.

ycipk-4ldcbk
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ldcbk

ycipk-4ldcbk
ycipk-4ldcbk