Trwa ładowanie...
d46bnds
d46bnds
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
hiszpania

Włoski książę w areszcie domowym

Aresztowany 16 czerwca pod zarzutem udziału w
związku przestępczym o charakterze korupcyjnym 69-letni książę
Wiktor Emanuel Sabaudzki otrzymał zgodę na oczekiwanie na
proces w areszcie domowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d46bnds

Książę, syn ostatniego króla Włoch Humberta II, zostanie przewieziony z więzienia w mieście Potenza na południu Włoch prawdopodobnie do Rzymu.

Związany z korupcją i prostytucją skandal, w który zamieszane są także osobistości ze świata polityki i mediów, nie schodzi od tygodnia z czołówek włoskich gazet.

Podczas gdy Wiktor Emanuel zapewnia poprzez adwokatów o swej niewinności, każdego dnia media docierają do kolejnych informacji na temat afery obyczajowo-finansowej. Część dowodów pochodzi z zapisu podsłuchiwanych na wniosek prokuratora rozmów telefonicznych, jakie prowadził potomek rodziny królewskiej.

d46bnds

Wynika z nich jasno, że jest on zamieszany w korupcję, pranie brudnych pieniędzy, fałszerstwa oraz rekrutację prostytutek, głównie z Europy Wschodniej dla klientów kasyna w miejscowości Campione d'Italia, włoskiej enklawie na terytorium Szwajcarii. Wśród zatrzymanych jest jej burmistrz.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany senior dawnej rodziny królewskiej był jednym z szefów przestępczej grupy, która, jak informują media, "dostarczała prostytutki" stałym klientom kasyna oraz znanym osobistościom, m.in. z telewizji.

Razem z przedstawicielem rodu sabaudzkiego zatrzymano kilkanaście innych osób.

Książę, który wraz z rodziną spędził 56 lat na wygnaniu, większość czasu mieszkał w Szwajcarii, gdzie prowadził rozległe interesy. Obecnie okazuje się, że wiele z nich miało prawdopodobnie charakter przestępczy.

d46bnds

Do Włoch powrócił z rodziną w 2003 roku. Było to możliwe dzięki uchyleniu zapisu w konstytucji, zabraniającego męskim potomkom rodu wjazdu do Italii. Wygnanie było karą za współpracę króla Wiktora Emanuela III z faszystowskim reżimem Benito Mussoliniego.

Sylwia Wysocka

d46bnds

Podziel się opinią

Share

d46bnds

d46bnds
Więcej tematów