Trwa ładowanie...
dqkynr8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Włochy: po 20 latach schwytano jednego z najniebezpieczniejszych mafiosów

• Schwytany Ernesto Fazzalari był członkiem kalabryjskiej organizacji przestępczej, 'ndranghety
• Wpadł, gdy przebywał w wiejskim domu na południu Kalabrii
• Był poszukiwany od 1996 roku. Zaocznie skazano go na karę dożywocia
• Na pierwszym miejscu na liście poszukiwanych pozostaje szef szefów cosa nostry, Matteo Messina Denaro
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: po 20 latach schwytano jednego z najniebezpieczniejszych mafiosów
(Fotolia, Fot: FedeCandoniPhoto)
dqkynr8

Po 20 latach poszukiwań schwytano w niedzielę rano jednego z dwóch najbardziej poszukiwanych we Włoszech mafiosów, ważnego członka kalabryjskiej organizacji przestępczej, 'ndranghety, Ernesto Fazzalarego - poinformowały władze.

46-letni Fazzalari wpadł, gdy przebywał w wiejskim domu w prowincji Molochio na południu Kalabrii, która jest kolebką 'ndranghety, organizacji rywalizującej z sycylijską cosą nostrą i neapolitańska camorrą.

"Dziękuję sędziom i siłom porządkowym. Niech żyje Italia" - napisał na Twitterze premier Matteo Renzi.

dqkynr8

Złapanie Fazzalarego "pokazuje, że nie ucieknie się przed sprawiedliwością. To ten rodzaj zwycięstwa, które nas zachęca i wspiera w trudnej, ale możliwej do wygrania walce z przestępczością zorganizowaną" - oświadczył włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano.

Fazzalari był poszukiwany od 1996 roku. Trzy lata później mafiosa zaocznie skazano na karę dożywotniego więzienia za powiązania z organizacją przestępczą, porwania, posiadanie broni i podwójne zabójstwo dokonane w ramach mafijnych porachunków.

Na pierwszym miejscu na liście najgroźniejszych ukrywających się przestępców pozostaje szef szefów cosa nostry, Matteo Messina Denaro.

Mafia z Kalabrii, 'ndrangheta, uważana jest za najpotężniejszą spośród wszystkich włoskich mafii. Jej ogromne bogactwo to rezultat dominującej roli w międzynarodowym handlu narkotykami. 'Ndrangheta działa przede wszystkim na południu Włoch, jednak ostatnie zatrzymania pokazują, że gang coraz prężniej działa także na północy kraju.

dqkynr8

Podziel się opinią

Share

dqkynr8

dqkynr8
Więcej tematów