Trwa ładowanie...
d3sjpwe

Włochy. Panuje epidemia zachorowań na zapalenie płuc

Włochy - Epidemia zachorowań na zapalenie płuc. Władze biją na alarm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy. Panuje epidemia zachorowań na zapalenie płuc
Włochy. Panuje epidemia zachorowań na zapalenie płuc (iStock.com)
d3sjpwe

Włochy – panuje epidemia

Władze Włoch ogłosiły alarm zdrowotny. W ciągu zaledwie jednego tygodnia w kraju odnotowano aż 150 przypadków zapalenia płuc. Według informacji podanych przez AFP najwięcej z nich wystąpiło głównie w położonej na północy Włoch Brescii.

Przyczyny choroby

Włoskie władze podejrzewają, że wywołujący chorobę wirus może znajdować się w zbiornikach wody pitnej w Brescii. W związku z przypuszczeniami pobrano próbki wody do szczegółowej analizy. Wyniki badań mają pojawić się w wyniku kilku dni.

d3sjpwe

Reakcja władz

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone sekcje zwłok 69-latka i 85-latki, którzy zmarli w ciągu ubiegłego tygodnia. Sekcja ma wyjaśnić czy przyczyną ich zgonu było zapalenie płuc. Należy podkreślić, że zapalenie płuc jest spowodowane przez bakterie, wirusy lub infekcje grzybiczną płuc. Lokalna służba zdrowia apeluje do mieszkańców Północnych Włoch o stosowanie zalecanych środków bezpieczeństwa takich jak: dezynfekowanie filtrów wody do kranu, odkręcenie gorącej wody i otwarcie okien przed skorzystaniem z wody we własnych mieszkaniach.

Położone w rojnie Brescii szpitale odnotowały około 121 przypadków zapalenia płuc w ciągu tygodnia. Kolejne 30 zostało zdiagnozowane przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Zapalenie płuc – objawy

Zapalenie płuc objawia się podobnie jak większość chorób oddechowych z tą różnicą, że objawy są zdecydowanie bardziej nasilone. Przekłada się to na samopoczucie oraz komfort fizyczny. Do najbardziej charakterystycznych objawów zapalenia płuc zalicza się:

  • gorączkę
  • ból w klatce piersiowej
  • kaszel
  • płytki oddech
  • ból mięśni
  • uczucie zmęczenia

W obecnych czasach zapalenie płuc jest całkowicie wyleczalne, nie można jednak bagatelizować objawów mogących świadczyć o rozwoju choroby. Cierpiący na zapalenie płuc powinni być pod opieką lekarza. Zaleca się, żeby dużo odpoczywali i maksymalnie ograniczyli wszystkie możliwe czynniki dalszego rozwoju choroby.

d3sjpwe

Podziel się opinią

Share
d3sjpwe
d3sjpwe
Więcej tematów