Trwa ładowanie...

Włochy: Nowy rekord. Dostał pracę kilka minut po uzyskaniu dyplomu

Zaledwie kilka minut po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów absolwent inżynierii na uniwersytecie w mieście Enna na Sycylii podpisał kontrakt w sprawie pracy. To najszybsze we Włoszech tempo zatrudnienia - podkreślają media.

Włochy: Nowy rekord. Dostał pracę kilka minut po uzyskaniu dyplomuŹródło: Shutterstock.com, fot: gpointstudio
d1pvvgp
d1pvvgp

27-letni Salvatore Ruggieri ukończył studia inżynierskie z wyróżnieniem i natychmiast po wyjściu z sali, w której zdawał egzamin dyplomowy, złożył podpis na umowie o zatrudnieniu na czas nieokreślony.

W podpisaniu kontraktu uczestniczył dziekan wydziału inżynierii, który przybiegł ubrany jeszcze w uniwersytecką togę po tym, gdy chwilę wcześniej dokończył formalności wpisując ocenę z egzaminu końcowego swego studenta.

Rekord ten, jak wyjaśniono, to rezultat współpracy uczelni z agencją do spraw zatrudnienia zajmującą się poszukiwaniem pracy dla jej absolwentów, między innymi w dziedzinie badań nad trzęsieniami ziemi.

Kontrakt przewiduje prowadzenie pracy naukowej oraz zatrudnienie w firmie budowlanej i inżynieryjnej. Taką współpracę uczelni i biznesu na rzecz absolwentów przewidują przepisy nowej ustawy o warunkach zatrudnienia i prawie pracy, znanej pod nazwą Jobs Act. Przygotował ją poprzedni rząd Matteo Renziego.

Jak się zauważa, ta nowatorska metoda przyjmowania do pracy, wprowadzona w bardzo krótkim czasie na Sycylii ma szczególne znaczenie w czasach bezrobocia wśród młodzieży, także po studiach. Sięga ono we Włoszech 40 procent.

d1pvvgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pvvgp
Więcej tematów