Trwa ładowanie...

Włochy. Medycy nie chcą się zaszczepić. Zostaną dotkliwie ukarani

We Włoszech ukarano pięć osób z personelu medycznego, ponieważ odmówili zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Zostali zawieszeni w obowiązkach w pracy, a także wstrzymano im wypłaty pensji. Karę wymierzył oddział służby zdrowia w Brindisi w Apulii na południu Włoch, w którym pracują medycy.

Włochy. Medycy nie chcą się zaszczepić. Zostaną dotkliwie ukaraniWłochy. Medycy nie chcą się zaszczepić. Zostaną dotkliwie ukaraniŹródło: East News, fot: Beata Zawrzel
d27li19

Jak podaje dziennik "Corriere della Sera", medyków ukarano po zlekceważeniu przez nich licznych apeli o zaszczepienie się, zignorowaniu wielu monitów oraz próśb o uzasadnienie odmowy przyjęcia szczepionki.

Co prawda na personel medyczny we Włoszech nie nałożono odgórnie obowiązku przyjmowania szczepień na COVID-19, jednak zdecydowana większość pracowników włoskiej służby zdrowia postanowiła się zaszczepić.

d27li19

Włochy. Medycy ukarani za odmowę przyjęcia szczepienia na COVID-19

Kara wymierzona przez placówkę medyczną w Brindisi na swoich pracowników to pokłosie konfliktu, który trwa od kilku miesięcy między kierownictwem, a czterema pielęgniarzami i technikiem z laboratorium, którzy nie chcą przyjąć szczepienia.

Medycy ostatnie wezwanie do zaszczepienia się otrzymali 21 maja, lecz definitywnie odmówili. Wówczas podjęto decyzję o nałożeniu na nich najwyższej kary dyscyplinarnej, co oznacza zawieszenie w obowiązkach w pracy oraz wstrzymanie wypłaty pensji.

Jak szacuje włoski dziennik "Corriere della Sera", poza ukaranymi, w placówce w Brindisi pracuje prawdopodobnie jeszcze ok. 60 pracowników, którzy również nie wyrażają zgody na przyjęcie szczepionki. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, a powody odmowy są szczegółowo analizowane.

ZOBACZ: Sasin, Dworczyk i Kamiński na celowniku KO. Kierwiński: łamanie prawa weszło im w krew

Włochy. Część medyków nie chce się zaszczepić. Szpitale wymierzają kary

Wśród włoskiej opinii publicznej od pewnego czasu trwa dyskusja na temat swobody podejmowania decyzji o zaszczepieniu się przez pracowników placówek medycznych. Do rządu kierowano też liczne apele o inicjatywę ustawodawczą wobec medyków, którzy odmawiają przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

d27li19

Na chwilę obecną indywidualne decyzje o karaniu personelu medycznego za odmowę przyjęcia szczepienia podejmują placówki służby zdrowia. Jak dotąd w Apulii podjęto najsurowsze kroki.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27li19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27li19
Więcej tematów