Trwa ładowanie...
d2p9749
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze Ukrainy: rosyjski konwój wciąż nie został skontrolowany na granicy

Rosyjski konwój z pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy do południa w poniedziałek wciąż nie został poddany kontroli granicznej i celnej - poinformował sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Ukrainy: rosyjski konwój wciąż nie został skontrolowany na granicy
(PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d2p9749

- Nadal nie rozpoczęto szczegółowej inspekcji zawartości rosyjskiego konwoju humanitarnego. Eksperci OBWE planują przeprowadzenie oględzin ładunku 18 lub 19 sierpnia - powiedział Łysenko na briefingu w Kijowie. Powołał się przy tym na przedstawiciela OBWE Paula Picarda.

Jak dodał rzecznik RBNiO, konwój podzielono na części liczące do 30 pojazdów. - Po oględzinach (przez OBWE) ładunek zostanie przekazany w celu oficjalnej asysty przedstawicielom Czerwonego Krzyża - zapowiedział Łysenko.

Dodał, że w niedzielę pogranicznicy ukraińscy zapobiegli próbie przewiezienia części ładunku na terytorium Ukrainy.

d2p9749

Według dotychczasowych informacji na granicę dotarło 16 pierwszych ciężarówek z rosyjskiego konwoju, liczącego łącznie około 290 pojazdów. Władze ukraińskie podają, że na granicę przyjechało 16 białych kamazów, jedna cysterna i jedna furgonetka dostawcza.

- Przedstawiciele służb granicznych i celnych Federacji Rosyjskiej i Ukrainy uzgodnili, że dokonają inspekcji pierwszej grupy ciężarówek z pomocą humanitarną. Będziemy obserwować ten proces - poinformował Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w niedzielę na Twitterze.

d2p9749

Podziel się opinią

Share

d2p9749

d2p9749
Więcej tematów