Trwa ładowanie...
d3yu8wf

Władze ostrzegają przed noszeniem tradycyjnych strojów za granicą

• Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich odradził swym obywatelom noszenie tradycyjnych strojów podczas zagranicznych wyjazdów
• Niedawno obywatel ZEA w tradycyjnej tunice i nakryciu głowy został w USA zatrzymany przez podejrzenia, że ma powiązania z islamistami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze ostrzegają przed noszeniem tradycyjnych strojów za granicą
(PAP/EPA)
d3yu8wf

Ministerstwo spraw zagranicznych ZEA napisało na Twitterze, że mieszkańcy kraju powinni unikać noszenia tradycyjnych strojów za granicą dla własnego bezpieczeństwa.

Lokalne media poinformowały w niedzielę, że w ubiegłym tygodniu obywatel ZEA Ahmed al-Menhali został zatrzymany z użyciem broni w miejscowości Avon w stanie Ohio, po tym jak pracownik hotelu, w którym zatrzymał się jako gość, posądził go o powiązania z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie. Menhali miał wówczas na sobie tradycyjną białą tunikę do kostek - kandurę, oraz charakterystyczną chustę na głowie - ghutrę.

Lokalna stacja telewizyjna w Ohio wyemitowała nagranie z incydentu oraz późniejsze spotkanie Menhalego z władzami Avon, które wystosowały oficjalne przeprosiny.

d3yu8wf

Zobacz także: Kobieta podległa mężczyźnie to mit. Jak wygląda życie muzułmanek?

d3yu8wf

Podziel się opinią

Share
d3yu8wf
d3yu8wf
Więcej tematów