Trwa ładowanie...

Władysław Teofil Bartoszewski: Władysław Kosiniak-Kamysz jak Arnold Schwarzenegger i Ronald Reagan

Władysław Teofil Bartoszewski przekonuje, że lider PSL Władysław Kosiniak- Kamysz jest niedoceniany jako kandydat na prezydenta. - Wszyscy przed 13 października wkładali PSL do trumny i ją już zakopywali. A tymczasem pan Kosiniak-Kamysz wpadł na pomysł zrobienia szerszej koalicji, Koalicji Polskiej, i to zaowocowało wynikiem, jaki dostaliśmy - tłumaczy.

Share
Władysław Teofil Bartoszewski: Władysław Kosiniak-Kamysz jak Arnold Schwarzenegger i Ronald Reagan
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2ln5il

- Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest gotów wystartować w wyborach prezydenckich, natomiast powiedział, że byłoby najlepiej, gdyby kandydat został wyłoniony w drodze prawyborów, dyskusji, debat itd. z szerokiego środowiska. Natomiast nie można sobie pozwolić na to, żeby się zastanawiać miesiącami, kto byłby lepszym kandydatem na prezydenta, i wystartować z tym nowym kandydatem na prezydenta na wiosnę przyszłego roku - tłumaczył w programie "Poranna rozmowa" w RMF FM wypowiedź swojego lidera polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

W niedzielę Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdziła, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że właśnie rusza w Polskę z akcją "prezydent 2020". A w ramach tego objazdu jako potencjalny kandydat na prezydenta będzie prezentował się on sam. - Jestem gotowy do kandydowania, ale chciałbym, aby odbyły się prawybory. Jakby znalazł się ktoś godniejszy, ktoś kto ma szanse na zwycięstwo, ja go będę wspierał - tłumaczył lider PSL.

d2ln5il

- W polityce liczy się skuteczność. Musi być taki kandydat, który będzie w stanie wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą - przekonywał w RMF FM Bartoszewski. - Spójrzmy na to, kto jest w stanie odebrać wyborców centrum i centroprawicy prezydentowi Dudzie. Bo jak ktoś myśli, że pan Biedroń zawalczy o konserwatywną wieś i małe miasteczka, to chyba jest to błędne rozumowanie. Kosiniak-Kamysz jest w środku - zaznaczył.

Zobacz też: Donald Tusk od dawna popiera Władysława Kosiniaka-Kamysza? Dziennikarka zwróciła uwagę na jeden szczegół

- W największym stanie amerykańskim, czyli Kalifornii, prawybory w Partii Republikańskiej wygrywa normalnie szaleniec, który potem przegrywa bez żadnego problemu z kandydatem Partii Demokratycznej. Tylko wtedy, kiedy wybrano drugorzędnego aktora Arnolda Schwarzeneggera na gubernatora, a poprzednio Ronalda Reagana, byli w stanie pokonać kandydata Partii Demokratycznej, dlatego że mieli bardziej centrowe poglądy - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

- Czy prezes PSL jest jak Schwarzenegger i Reagan? - dopytywał prowadzący rozmowę.

- Tak jest. I on jest w stanie pokonać pana prezydenta Dudę - przekonywał poseł-elekt Bartoszewski.

Źródło: rmf24.pl

d2ln5il

Podziel się opinią

Share
d2ln5il
d2ln5il
Więcej tematów