Trwa ładowanie...
d4wzyxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władysław Kosiniak-Kamysz nowym szefem PSL. Piechociński zrezygnował

Władysław Kosiniak-Kamysz został na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego, który wcześniej zrezygnował z funkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz nowym szefem PSL. Piechociński zrezygnował
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4wzyxz

Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 92 członków Rady Naczelnej PSL. Jego kontrkandydatem był Mirosław Augustyniak.

Nowy szef ludowców ma 34 lata. Był dotąd wiceprezesem partii, a od 2011 roku - ministrem pracy w rządzie Ewy Kopacz. W ostatnich wyborach po raz drugi z rzędu został wybrany posłem na Sejm.

Wcześniej z funkcji prezesa zrezygnował Janusz Piechociński, który kierował ugrupowaniem przez ostatnie trzy lata. W ostatnich wyborach parlamentarnych PSL miał ledwie ponad 5 procent poparcia, co przełożyło się na 16 mandatów, a sam Piechociński nie dostał się do Sejmu.

d4wzyxz

Rada Naczelna rozliczała w sobotę władze PSL z wyniku wyborów. Oprócz wyboru nowego lidera, ludowcy odwołali też cały skład Naczelnego Komitetu Wykonawczego, w którego skład wchodzą między innymi prezes, wiceprezesi, sekretarze i skarbnik partii.

Po złożeniu rezygnacji Piechociński oświadczył, że jego kandydatem na następcę jest wiceszef partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Do ubiegania się o funkcję prezesa partii Kosiniak-Kamysz był po wyborach parlamentarnych namawiany był przez wielu polityków PSL, ale konsekwentnie odmawiał.

W kontekście kandydowania na nowego szefa PSL wymieniany był również były premier Waldemar Pawlak, który w 2012 roku musiał ustąpić miejsca Piechocińskiemu. Sekretarz Rady Naczelnej Andżelika Możdżanowska mówiła również o marszałku województwa mazowieckiego, Adamie Struziku.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów