Trwa ładowanie...

Władysław Frasyniuk został zwolniony po przesłuchaniu

Władysław Frasyniuk został już zwolniony przez policję. Wcześniej czterech policjantów zabrało Władysława Frasyniuka po 6 rano - dowiedziała się nasza reporterka Magda Mieśnik. - Zatrzymanie nas nie zdziwiło, ale jednak byliśmy zaskoczeni - powiedziała żona.

Share
Władysław Frasyniuk został zwolniony po przesłuchaniuŹródło: WP.PL
dyljjxb

Z nieoficjalnych informacji jego zwolnienie potwierdziła żona. Przesłuchanie miało trwać ok. 10 minut.

Zatrzymany przez policję

W rozmowie z WP żona Władysława Frasyniuka powiedziała, że policjanci pojawili się około godz. 6:05. - Szykowałam się do pracy, miałam mokre włosy - mówiła.

Jak przyznała, jej mężowi założono kajdanki. Funkcjonariusze nie chcieli powiedzieć, gdzie go wiozą. - Uważam, że taka wiedza to moje podstawowe prawo - podkreśliła.

dyljjxb

O sprawie informował też adwokat Frasyniuka Piotr Schramm. "Walentynki 2018 w Państwie PiS. Władek - Kochamy Cię !" - napisał na Facebooku.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Po pojawieniu się informacji, że Władysław Frasyniuk będzie przewieziony do prokuratury na Chocimskiej, zaczęli się organizować Obywatele RP. "Bądźmy tam!" - napisali na Twitterze.

Powód zatrzymania

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 r. doszło do incydentu na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Kilkadziesiąt osób próbowało zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki, siadając na jezdni. Wśród nich był Władysław Frasyniuk. Został on siłą wyniesiony przez policję. Na początku lipca usłyszał zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia".

Władysław Frasyniuk nie stawiał się na wezwania prokuratury. - Zarzuty zostały przedstawione i na pewno pan Frasyniuk nie uniknie wykonania czynności. Z pewnością jest świadomy, że jeśli nie stawi się na wezwanie, mogą zostać zastosowane środki przymusu - mówił na początku lutego mówił Wirtualnej Polsce prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

dyljjxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyljjxb
dyljjxb
Więcej tematów