Trwa ładowanie...

Władimir Putin wygłosi orędzie. Prezydent Rosji przedstawi priorytety polityki

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi orędzie do Zgromadzenia Federalnego. Według komentatorów, może on zapowiedzieć złagodzenie presji biurokratycznej na biznes i zwiększenie wsparcia dla rolnictwa. Należy spodziewać się również nawiązania do operacji antyterrorystycznej w Syrii oraz współpracy Moskwy z Zachodem.

Share
Władimir Putin wygłosi orędzie. Prezydent Rosji przedstawi priorytety polityki
Źródło: PAP/EPA
d3dpjix

Według komentatorów, Władimir Putin sporo miejsca poświęci najważniejszym kwestiom polityki wewnętrznej, odnosząc się między innymi do programów oszczędnościowych, kryzysu gospodarczego i zachodnich sankcji. Putin może zapowiedzieć złagodzenie presji biurokratycznej na biznes i zwiększenie wsparcia dla rolnictwa.

Analitycy podkreślają, że jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to oznaczać, że na Kremlu znów dochodzą do głosu zwolennicy zmniejszenia kontroli państwa nad gospodarką. Nieformalnym przywódcą tego nurtu jest były wieloletni minister finansów Aleksiej Kudrin, o którym część moskiewskich obserwatorów coraz głośniej mówi, że może wkrótce zastąpić Dmitrija Miedwiediewa na stanowisku premiera Rosji.

d3dpjix

W części poświęconej polityce zagranicznej należy spodziewać się nawiązania do operacji antyterrorystycznej w Syrii, współpracy Moskwy z Zachodem i zagrożeń jakie niesie dla Rosji obecna sytuacja geopolityczna. Omówione zostaną kwestie zbliżenia Rosji z krajami regionu Azji i Pacyfiku, przede wszystkim z Chinami.

Putin będzie przemawiał z Kremla. Zaproszono 1000 osób

Prezydent Putin będzie przemawiał z Sali Georgijewskiej w Wielkim Pałacu Kremlowskim. To największa i najbardziej okazała komnata na Kremlu. Tradycję wygłaszania orędzi programowych wprowadził w 1994 roku prezydent Rosji Borys Jelcyn.

Prezydenckiego orędzia wysłucha bezpośrednio ponad 1000 osób. Oprócz senatorów i deputowanych zaproszenia otrzymali członkowie rządu, najważniejsi współpracownicy Putina, przewodniczący parlamentów regionalnych, prezesi Sądu Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, prokurator generalny, prezes Izby Obrachunkowej, przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej, członkowie Rady Państwowej oraz najwyżsi dowódcy wojskowi, dostojnicy religijni, szefowie organizacji pozarządowych i redaktorzy naczelni największych mediów.

d3dpjix

Podziel się opinią

Share
d3dpjix
d3dpjix
Więcej tematów