Trwa ładowanie...

Władimir Putin i spór o historię. Rosja chce rezolucji potępiającej Polskę

Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za "próbę sfałszowania prawdy historycznej". Zapowiedział to przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy. To kolejna odsłona sporu w sprawie przyczyn wybuchu II wojny światowej.
Share
Władimir Putin i spór o historię. Rosja chce rezolucji potępiającej Polskę
Władimir Putin i spór o historię. Rosja chce rezolucji potępiającej PolskęŹródło: PAP/EPA, Fot: Aleksiej Drużynin/Sputnik
d2xb0ct

Leonid Słucki stwierdził, że rosyjscy dyplomaci będą starali się przekonać delegatów w Radzie Europy, że Warszawa "próbuje zafałszować prawdę historyczną". Projekt rezolucji potępiającej Polskę zostanie złożony dopiero gdy Rosja będzie miała pewność, że zostanie on przyjęty.

- Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie są świadomi tego, co dzieje się dziś w Warszawie - powiedział Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej w rozmowie z agencją TASS.

Władimir Putin i spór o historię. Rosja chce rezolucji potępiającej Polskę

- Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane - dodał Leonid Słucki. Chodzi o przyjętą przez polski Sejm uchwałę sprzeciwiającą się "fałszowaniu historii" dotyczącej udziału Polski w II wojnie światowej przez rosyjskich polityków.

d2xb0ct

Zobacz też: Kontrowersyjne słowa o Władimirze Putinie. Jarosław Sellin komentuje

- Tylko słabi i podstępni politycy nie mogą się pogodzić z rolą Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad brunatną zarazą - powiedział z kolei Wiaczesław Wołodin. Marszałek Dumy Państwowej stwierdził, że polscy przywódcy powinni pamiętać, jaką cenę poniosła armia radziecka podczas bitew o wyzwolenie Polski. Wołodin stwierdził nawet, że polskie władze powinny przeprosić za "obozy zagłady".

Parlamentarzyści deklarują w tej sprawie jedność i gotowość do zmian legislacyjnych, by uniknąć "fałszowania historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej".

d2xb0ct

Czytaj też: Rosja zbuduje lotniskowiec o napędzie atomowym. Nowy projekt Władimira Putina
Władimir Putin i spór z Polską. Posłowie wstali z miejsc, Janusz Korwin-Mikke nie

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xb0ct

Podziel się opinią

Share
d2xb0ct
d2xb0ct
Więcej tematów