Trwa ładowanie...

Władimir Putin chwali Trumpa, krytykuje liberalizm. "Stał się przestarzały"

Władimir Putin udzielił obszernego wywiadu dla "Financial Times", w którym otwarcie krytykuje liberalizm. Według niego, liberalne postawy "stały się przestarzałe".
Share
Putin udzielił obszernego wywiadu
Putin udzielił obszernego wywiadu Źródło: PAP
d128bbt

Władimir Putin w przeddzień szczytu G20 w Osace powiedział, że "liberalna idea" przestała być potrzebna, gdyż społeczeństwo jest przeciwne imigracji, otwartym granicom i wielokulturowości.

"(Liberałowie - przyp. red.) nie mogą po prostu niczego nikomu dyktować, tak jak próbowali to robić w ciągu ostatnich dziesięcioleci" - ocenił prezydent Rosji.

Polityk skrytykował kanclerz Niemiec Angele Merkel za decyzję ws. przyjęcia miliona uchodźców, a pochwalił działania prezydenta USA Donalda Trumpa, który chce zatrzymać falę migrantów i narkotyków z Meksyku.

d128bbt

Zobacz także: Andruszkiewicz o Szydło. Tajemnicza sugestia

- Ta liberalna idea zakłada, że nic nie trzeba robić. Że migranci mogą bezkarnie zabijać, grabić i gwałcić, ponieważ ich prawa jako migrantów muszą być chronione - twierdzi Wladimir Putin.

- Każda zbrodnia musi być ukarana. Liberalna idea stała się przestarzała. Wpadła w konflikt z interesami większości populacji - dodał prezydent Rosji.

d128bbt

Putin o Trumpie: utalentowana osoba

Podczas wywiadu Putin wielokrotnie nawiązywał do Donalda Trumpa.

- Nie akceptuję wielu jego metod, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów. Myślę, że jest osobą utalentowaną. Wie doskonale, czego oczekują od niego jego wyborcy - ocenił rosyjski polityk.

Na pytanie o ingerencję Rosjan w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, Putin stwierdził, że mimo, że padły takie zarzuty pod adresem Rosji, to jednak Trump "potrafił zauważyć zmiany w amerykańskim społeczeństwie i wykorzystać to".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Financial Times"

d128bbt

Podziel się opinią

Share
d128bbt
d128bbt
Więcej tematów