Trwa ładowanie...
d2u15su

Wjechała w ludzi, od tygodnia ma prawo jazdy

3 osoby ranne na ulicy Pionierów - informuje portal swidnica24.pl. Ford ka wjechał na tymczasowy przystanek MPK przed cmentarzem przy alei Brzozowej, na którym przebywało czworo ludzi. 1 kobieta z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala Latawiec. Dwie lżej ranne przechodzą badania. Czwartej osobie nic się nie stało. Od piątku do poniedziałku na polskich drogach doszło do 387 wypadków, w których zginęło 47 osób, 476 zostało rannych. Policjanci apelują o rozwagę i "zdjęcie nogi z gazu" podczas wtorkowych powrotów do domu.

d2u15su
d2u15su

Do zdarzenia doszło o 9.10. 52-letnia kierująca straciła panowanie nad samochodem podczas wyjazdu z parkingu tymczasowego, utworzonego na łące poniżej ulicy. Jechała zbyt szybko i odbiła się autem od krawężnika, wpadając z impetem na chodnik. 52-letnia kobieta trzy tygodnie temu zdała egzamin na prawo jazdy, a tydzień temu odebrała dokument. - Prawdopodobnie przyczyną wypadku były jeszcze małe umiejętności kierowcy. Kobieta nie zapanowała nad autem i wjechała w stojącą grupkę ludzi - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Jedna z poszkodowanych ma poważne obrażenia twarzy. Kierująca fordem była trzeźwa. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zaledwie tydzień temu otrzymała prawo jazdy. Sprawę bada policja. Nie ma informacji o utrudnieniach w ruchu.

d2u15su

Od piątku trwa policyjna akcja "Znicz 2011". Więcej funkcjonariuszy jest m.in. na drogach krajowych, wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy. Kontroluję przede wszystkim prędkość, z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. W dzień Wszystkich Świętych kierują też ruchem i rozładowują korki w okolicach cmentarzy.

- Cały czas apelujemy o ostrożność, rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Dotychczasowe statystyki pokazują, że ten świąteczny weekend nie należał do najbezpieczniejszych. We wtorek po południu spodziewamy się powrotów. Tłoczno będzie prawdopodobnie na drogach dojazdowych do miast. Nie odkładajmy podróży na ostatnią chwilę; wyjedźmy wcześniej i nie spieszmy się - powiedział w poniedziałek Robert Horosz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Zaapelował ponownie, by kierowcy szczególnie uważali w okolicach cmentarzy, gdzie obowiązują zmiany w organizacji ruchu. - Zwracajmy uwagę na znaki i słuchajmy poleceń służb porządkowych. Nie jedźmy na pamięć, nie próbujmy zaparkować jak najbliżej cmentarza. Uważajmy na pieszych - podkreślił.

Policjanci cały czas apelują też do pieszych, by przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa - nie przechodzili w niedozwolonym miejscu, korzystali z chodników i poboczy. - Warto mieć przy sobie jakiś element odblaskowy czy latarkę. Pogoda, wcześniej zapadający zmrok powodują, że piesi są gorzej widoczni na drodze - dodał Horosz.

d2u15su

Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze zatrzymali też 1766 pijanych kierowców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów