Trwa ładowanie...

Wjechał polonezem w kolarzy - usłyszał zarzut

Nie był pijany. Prawdopodobnie przysnął za kierownicą. W pewnej chwili zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na peleton 17 młodych kolarzy z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. To było w piątek. W sobotę 53-letni mężczyzna z ust prokuratora usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Tymczasem stan czternastu hospitalizowanych ofiar wypadku poprawia się - informują lekarze.

Wjechał polonezem w kolarzy - usłyszał zarzutŹródło: PAP
d2cnffu
d2cnffu

Sprawca wypadku nie zostanie aresztowany. Prokuratura w Kaliszu zdecydowała, że wystarczy dozór policji. Prokuratura uznała, że zastosowanie dozoru będzie wystarczającym środkiem zapobiegawczym i zapewni prawidłowy tok postępowania - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak.

Co się stało? Według prokuratury, w następstwie zmęczenia i utraty orientacji, kierujący polonezem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w jadący peleton kolarzy. Podejrzany przyznał, że nie pamięta ostatnich chwil przed uderzeniem w peleton. Ustalono, że musiał zasnąć podczas jazdy - powiedział Walczak.

Kierowca był trzeźwy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Tymczasem stan zdrowia większości z czternastu nastoletnich rowerzystów, którzy zostali ranni w wypadku, do którego doszło w piątek w Kaliszu, poprawia się - jak poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego dr Artur Tarasiewicz.

d2cnffu

Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie ma żadnych powikłań. Wykluczone zostało podejrzenie stłuczenia płuca i serca u jednego z hospitalizowanych - podkreślił.

Trzech nastolatków przebywało na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, ale ich stan po operacjach jest stabilny. Jeden z nich, który miał złamane podudzie i samodzielnie oddycha, został przeniesiony na oddział ortopedyczny. Jeden z pozostałych dwóch pacjentów OIOM doznał w wypadku obrażeń twarzoczaszki, a drugi ma pękniętą wątrobę.

Według dyrektora szpitala Wojciecha Grzelaka, na razie nie wiadomo, który z rannych będzie wymagał rehabilitacji i w jakim zakresie. Złamania u tak młodych i wysportowanych osób przeważnie goją się bardzo dobrze - powiedział.

Pozostali z poszkodowanych nastolatków przebywają na oddziałach ortopedycznym, dziecięcym, neurochirurgicznym i chirurgicznym.

d2cnffu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnffu
Więcej tematów