Trwa ładowanie...
d42pp6o

Wizyta Andrzeja Dudy w Nowym Sączu. Przyjechał wesprzeć swoją "serdeczną znajomą"

Prezydent Andrzej Duda przybył z wizytą do Nowego Sącza. Mimo jej nieoficjalnego charakteru, miała również istotny podtekst polityczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda prawdopodobnie zawetuje ordynację dotyczącą wyborów do PE
Andrzej Duda prawdopodobnie zawetuje ordynację dotyczącą wyborów do PE (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d42pp6o

Prezydent przybył na miejscowy cmentarz komunalny w towarzystwie Arkadiusza i Iwony Mularczyków. W asyście ochrony pojawił się razem z posłem PiS i jego żoną m.in. przed pomnikiem legionistów. Pytany przez dziennikarzy "Sądeczanina", czy w ten sposób zamierza udzielić wsparcia Iwonie Mularczyk przed nadchodzącą drugą turą wyborów, odpowiedział, że chociaż to nieoficjalna wizyta, to "można tak powiedzieć". - Jestem w końcu synem tej ziemi, a pani Iwona Mularczyk i pan poseł są moimi serdecznymi znajomymi od wielu lat - stwierdził.

Iwona Mularczyk walczy w II turze wyborów o urząd prezydenta Nowego Sącza. W I turze zdobyła 28,35 proc. głosów, a przedwczoraj uzyskała poparcie premiera Mateusza Morawieckiego. Drugi w I turze wyborczego wyścigu Ludomir Handzel uzyskał 25,78 proc. głosów.

Pomimo prywatnego charakteru wizyty, obecność prezydenta wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Nowego Sącza. Andrzej Duda wymienił wiele uścisków dłoni i po wyjściu z cmentarza pozował do zdjęć.

d42pp6o

Zobacz także: Zwrot ws. Marszu Niepodległości. Tomasz Siemoniak: tłumaczenia prezydenta są żenujące

Rano prezydent wziął udział w mszy św. w katedrze na Wawelu. Następnie przeszedł do katedralnej krypty, gdzie modlił się przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich. Wizyta również miała charakter prywatny. Andrzejowi Dudzie towarzyszyli m.in. rodzice.

Źródło: sadeczanin.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42pp6o

Podziel się opinią

Share

d42pp6o

d42pp6o
Więcej tematów