Trwa ładowanie...
dpqrikw

Wizja lokalna w domu i nad stawem z udziałem ojca zamordowanego Szymona

W Będzinie odbyła się wizja lokalna z udziałem Jarosława R., ojca Szymona - chłopca, którego ciało dwa i pół roku temu znaleziono w stawie w okolicach Cieszyna - podaje TVN24. Przed kamienicą w której odbywała się wizja, rozlegały się krzyki i głośne komentarze.

Share
dpqrikw

Wizja lokalna rozpoczęła się ok. godz. 10 w kamienicy w Będzinie, gdzie mieszkał chłopiec. Działania z udziałem Jarosława R. trwały ponad dwie godziny. Później wizja była kontynuowana nad stawem w Cieszynie, gdzie znaleziono zwłoki dziecka.

W innym terminie odbędzie się kolejna wizja, tym razem z udziałem matki Szymona. Zeznania, jakie złożyli przed prokuratorem rodzice chłopca są rozbieżne.

Zwłoki dziecka zauważyli 19 marca 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Miesiąc później chłopiec został pochowany w Cieszynie.

dpqrikw

Śledczy przez ponad dwa lata bezskutecznie starali się ustalić tożsamość dziecka i sprawców jego śmierci. W kwietniu bieżącego roku śledztwo ze względu na ich nie wykrycie zostało umorzone. Przełom nastąpił po anonimowym telefonie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Osoba przedstawiająca się jako sąsiadka poinformowała, że w mieszkającej obok rodzinie od dłuższego czasu nie widziała jednego z dzieci - Szymona.

Podejrzani o dokonanie tej straszliwej zbrodni byli poszukiwani przez kilka dni przez policję. Domniemani rodzice chłopca z Cieszyna: 40-letnia Beata Ch. oraz 41-letni Jarosław R., zostali zatrzymani. W bielskiej Prokuraturze Okręgowej kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Nie przyznała się do winy. Mężczyźnie zarzucono, że nie udzielił pomocy dziecku, które znajdowało się w położeniu zagrażającym życiu oraz nieumyślne doprowadzenie do jego śmierci. Przyznał się do winy. Oboje zostali aresztowani na 3 miesiące.

dpqrikw

Podziel się opinią

Share
dpqrikw
dpqrikw
Więcej tematów