Trwa ładowanie...
dnkjn6s

Witold Waszczykowski o wpisie Tuska: rozpaczliwy krzyk frustracji

Donald Tusk nie może zaistnieć aktywnie w polityce europejskiej, więc próbuje ingerować w polską politykę wewnętrzną. Ten wpis jest rozpaczliwym krzykiem frustracji - tak wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej skomentował szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waszczykowski: Tusk nie ma prawa dzisiaj zrobić zarzutów
Waszczykowski: Tusk nie ma prawa dzisiaj zrobić zarzutów (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz)
dnkjn6s

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Komentując ten wpis, Witold Waszczykowski zaznaczył, że Tusk "jako przewodniczący Rady Europejskiej zachował się biernie wobec wszystkich kryzysów ostatnich dwóch, trzech lat". - Nie mamy przecież jego reakcji na temat tego, co się dzieje w Wielkiej Brytanii (...), nie mamy jego zaangażowania w czasie referendum brexitowego. Nie reaguje, jest bierny w kwestiach hiszpańsko-katalońskich - powiedział szef polskiej dyplomacji w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Waszczykowski podkreślił, że wpis Tuska jest skandaliczny z dwóch względów. - Po pierwsze w sposób zakłamujący mówi on o sprawach międzynarodowych, o polskiej polityce zagranicznej, a po drugie oczywiście wtrąca się kolejny raz w politykę wewnętrzną naszego kraju, co pokazuje, że jest człowiekiem (...) mocno zaangażowanym w konflikt polityczny po jednej stronie w Polsce - ocenił Waszczykowski.

Źródło: WP, Radio Zet

dnkjn6s

Podziel się opinią

Share

dnkjn6s

dnkjn6s
Więcej tematów