Trwa ładowanie...
d1boq5i
d1boq5i

Witold Waszczykowski o Marszu Niepodległości: nie przyzwyczaiłem do tej tradycji

Witold Waszczykowski (PiS) i Paweł Zalewski (PO) w #dziejesienazywo mówili o swoich planach na 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1boq5i

Obaj politycy nie planują brać udziału w Marszu Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy. - Nigdy nie chodziłem na takie marsze. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem do tej tradycji - tłumaczył Waszczykowski.

Paweł Zalewski nie ukrywa, że obawia się zapowiadanego Marszu Niepodległości we Wrocławiu. - Bardzo mnie niepokoi nawiązywanie do symboliki nazistowskiej - zaznaczył.

d1boq5i

Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. W ubiegłych latach tego dnia w Warszawie odbywał się m.in. prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej", który ruszał po odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza do Belwederu oraz Marsz Niepodległości organizowany przez działaczy Ruchu Narodowego.

Idea marszu "Razem dla Niepodległej" powstała po wydarzeniach 11 listopada 2011 r., gdy w Warszawie doszło do zamieszek z udziałem działaczy środowisk narodowych oraz środowisk lewicowych i antyfaszystowskich, doszło wtedy również do ataków na policję. Po zdarzeniach tych zatrzymano ponad 200 osób, a blisko 180 z nich usłyszało zarzuty.

Marsz "Razem dla Niepodległej" - współorganizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Kancelarię Prezydenta - odbył się po raz pierwszy w 2012 r.

d1boq5i

Podziel się opinią

Share

d1boq5i

d1boq5i
Więcej tematów