Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Witold Waszczykowski będzie miał kilkumilionową armię rycerzy. "Będą walczyć z oszczercami Polski"

Szef MSZ Witold Waszczykowski – podobnie jak Antoni Macierewicz – także będzie miał swoją armię. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, jego resort właśnie przeznaczył 250 tys. zł na powołanie kilkumilionowej rzeszy rycerzy. Mają walczyć z "oszczercami, którzy szkalują Polskę za granicą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Witold Waszczykowski będzie miał swoją armię rycerzy
Szef MSZ Witold Waszczykowski będzie miał swoją armię rycerzy (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)

MSZ przekazało 250 tys. zł na stworzenie kilkumilionowej armii rycerzy Reducie Dobrego Imienia. Fundacja wygrała konkurs na dofinansowanie w konkursie na dotacje "Dyplomacja publiczna 2017". Pieniądze mają zostać wykorzystane na stworzenie aplikacji "Rycerz".

- Reduta Dobrego Imienia dzięki wolontariuszom reaguje na oszczerstwa pod adresem Polski. Nasi wolontariusz, jak taka współczesna internetowa husaria ruszają i wysyłają wnioski o sprostowanie do oszczerców, którzy szkalują Polskę – mówi o aplikacji "Rycerz" Mira Wszelaka, prezes fundacji. Husarię mają tworzyć przede wszystkim przedstawiciele Polonii za granicą.

"Projekt ma na celu stworzenie mechanizmów walki z antypolskimi uprzedzeniami poprzez wypracowanie systemowych rozwiązań umożliwiających nie tylko skuteczne reagowanie na przypadki rozpowszechniania fałszywych informacji na temat Polski i Polaków, ale także wypracowanie spójnego przekazu mogącego, dzięki wartości merytorycznej i atrakcyjnej formie, wyprzeć fałszywą narrację" – tłumaczy MSZ.

Precyzując, aplikacja za pośrednictwem strony internetowej ma umożliwiać zgłoszenie przypadku szkalowania Polski za granicą, np. użycia przez media zwrotu "polskie obozy koncentracyjne", zweryfikowanie tej informacji oraz wysłanie sprostowania. - Za pomocą tej aplikacji uda nam się połączyć siły. Miliony osób, które będą wysyłały do oszczerców sprostowanie, nasza siła będzie teraz większa – mówi Wszelaka.

Założycielem Fundacji Reduta Dobrego Imienia, która walczy ze szkalowaniem Polski za granicą, jest Maciej Świrski, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, która ma taki sam cel statutowy. Na konferencji zapowiadającej aplikację "Rycerz" wygłosił specjalne przemówienie. – Chcemy, by Polska była pokazywana w Europie sprawiedliwie. Ważne jest zaprzestanie w mediach światowych oskarżeń, że w Polsce jest rzekomo faszyzm, albo że rząd jest skrajnie prawicowy. To jest oczywista nieprawda. Jeśli już gdzieś można sytuować rząd PiS to jako rząd chrześcijańsko-demokratyczny z bardzo znaczącym wychyleniem w stronę socjalizmu, jeżeli mówimy o reformach społecznych – mówił Maciej Świrski.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów