Trwa ładowanie...

"Wirus ideologii LGBT". Lewica żąda dymisji łódzkiego kuratora oświaty

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski oświadczył w TV Trwam, że LGBT to "wirus", który zagraża młodym ludziom. W odpowiedzi na te słowa wiceprzewodniczący sejmowego klubu Lewicy Tomasza Trela żąda od ministra edukacji narodowej natychmiastowej dymisji urzędnika za "wygłaszane publicznie brednie".

Grzegorz Wierchowski, łódzki kurator oświaty powiedział w TV Trwam, że młodym ludziom zagraża wirus ideologii LGBTGrzegorz Wierchowski, łódzki kurator oświaty powiedział w TV Trwam, że młodym ludziom zagraża wirus ideologii LGBTŹródło: TV Trwam, fot: wp.pl
d4c9mvs
d4c9mvs

Grzegorz Wierzchowski opisywał na antenie TV Trwam, że obecnie społeczność LGBT obrała sobie za cel "młodego człowieka". - To nie jest przypadek, że chcą ten... wirus. No jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszym, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości, że wszystko wolno - mówił Wierzchowski.

- To jest taki neomarksizm, neokomunizm, narzucanie swoich poglądów gender - podkreślił.

Wirus ideologii LGBT. Burza po słowach w TV Trwam

Wywiad urzędnika doczekał się reakcji posłów z kluby Lewicy. Tomasz Trela, poseł SLD z Łodzi zażądał dymisji kuratora, który "publicznie wygłasza brednie".

"Jeśli takie słowa wypowiada kurator oświaty, czyli człowiek mający czuwać nad realizacją programów nauczania, to oznacza jedno: w szkołach w Łódzkiem będziemy uczyć homofobii, nietolerancji i dyskryminacji, a stąd prosta droga do nienawiści i przemocy - napisał do ministra edukacji Tomasz Trela.

d4c9mvs

"Panie Ministrze, jest XXI wiek, liczne unijne dokumenty zakazują wprost dyskryminacji. Grzegorz Wierzchowski nawołuje do łamania prawa, naruszania elementarnych praw człowieka oraz propaguje homofobię. Dla takich osób nie ma miejsca w życiu publicznym, a już na pewno nie mają prawa pełnić żadnych funkcji w systemie edukacji (...) - dodał.

Zbigniew Ziobro przyznaje pieniądze gminie anty-LGBT. "Pokazuje, że jest na prawo od PiS"

Dodajmy, że gościem programu katolickiej telewizji była też małopolska kurator Barbara Nowak, również słynąca z kontrowersyjnych wypowiedzi. - Musimy rozpocząć walkę o odzyskanie całego obszaru kultury przez środowiska prawicowe, bo dzisiaj to lewicowy przekaz jest przekazem obowiązującym. Wystarczy popatrzeć na Netflix i wszyscy wiedzą, jakie to są filmy - komentowała w studiu. Dodała, że popularne gry komputerowe są skonstruowane przez osoby o poglądach lewicowych i promuje się w nich ideologię LGBT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c9mvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c9mvs
Więcej tematów