Trwa ładowanie...

Wirus Ebola: środki bezpieczeństwa w Liberii

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w walce ze śmiertelną chorobą. W Liberii ogłoszono tymczasowe zamknięcie szkół i części instytucji, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Ebola. Na razie zdecydowano o przymusowych 30-dniowych urlopach dla części pracowników sektora publicznego. Wcześniej zamknięto też większość przejść granicznych.

Share
Wirus Ebola: środki bezpieczeństwa w Liberii
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ahmed Jallanzo
d2wah6l

Jak informowano w zeszłym tygodniu, w Liberii odnotowano 129 z 672 ofiar śmiertelnych infekcji. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że sytuacja w krajach zachodniej Afryki jest dramatyczna. Służby medyczne w kilku krajach zmagają się z wieloma problemami walcząc z rekordowo groźną epidemią.

W Sierra Leone strajkowały pielęgniarki domagając się podwyżki. Twierdziły, że mają więcej pracy w związku z opieką nad pacjentami z Ebolą. Niektóre nie przyszły do pracy w obawie przed infekcją. Wirus obecny jest też w Gwinei i Sierra Leone; epidemii obawiają się też mieszkańcy Nigerii.

Wirus Ebola wywołuje gorączkę krwotoczną - ciężką w przebiegu chorobę zakaźną o wysokiej śmiertelności. Okres inkubacji wynosi od 8 do 10 dni. Po wysokiej gorączce występują wymioty, biegunka, dochodzi też do krwawień wewnętrznych i zewnętrznych oraz ogólnego wyniszczenia organizmu.

d2wah6l

Podziel się opinią

Share
d2wah6l
d2wah6l
Więcej tematów