Trwa ładowanie...
d4au8gt

Wirtualny dzień otwarty na uniwersytecie w Second Life

Uniwersytet Hope w Liverpoolu organizuje nietypowy dzień otwarty - w internetowej grze Second Life. W czwartek kandydaci na studia będą mogli w sieci zwiedzić wirtualny kampus i porozmawiać ze studentami.

d4au8gt
d4au8gt

W wirtualnym świecie internetowej gry Second Life studenci z Liverpoolu stworzyli kampus, przypominający ten, którym rzeczywiście dysponuje ich uniwersytet. Gracze, którzy w czwartek zalogują się do gry będą mogli zaprowadzić swoje postaci do kampusu i spotkać się tam z postaciami studentów, którzy będą ich oprowadzać i udzielać informacji o uczelni.

W ten sposób w dniu otwartym będą mogły wziąć udział osoby z całego świata. Uniwersytet liczy na frekwencję, bo obecnie w Second Life zarejestrowanych jest ponad 20 mln graczy.

Poza praktycznymi informacjami takimi jak wymagania dla kandydatów na studia, wysokość czesnego i dostępne kierunki studiów, odwiedzający będą mogli też zdobyć wiedzę na temat historii uczelni. Chętni dowiedzą się też co nieco o życiu codziennym i marzeniach studentów, którzy do wirtualnego uniwersytetu dodali nieistniejące w rzeczywistości obiekty np. studio filmowe czy idealne, ich zdaniem, akademiki.

Jak mówi dyrektor marketingowy uniwersytetu John McCarthy, charakterystyczne dla uczelni budynki pomogą gościom zapoznać się z atmosferą na uczelni, natomiast te wymyślone mogą stać się inspiracją do rozmowy ze studentami. Chcieliśmy dać naszym studentom okazję do pokazania swojej kreatywności. I aby skorzystali z tej możliwości, prezentując nam swoje ambicje i marzenia. Czy gdziekolwiek indziej można zobaczyć salę wykładową z basenem? - pyta McCarthy.

Uniwersytet informuje, że bardziej tradycyjny dzień otwarty odbędzie się w czerwcu.

d4au8gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4au8gt
Więcej tematów