Trwa ładowanie...
d20zijs

Wirtualna Polska wspiera młodych przedsiębiorców. Startup Weekend w Warszawie już po raz ósmy

Ekipa Startup Weekend Warsaw (#SWWAW) zaprasza na kolejne, ósme już wydarzenie edukacyjne dla młodych przedsiębiorców, tym razem o tematyce fintech, które odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Służewskim Domu Kultury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirtualna Polska wspiera młodych przedsiębiorców. Startup Weekend w Warszawie już po raz ósmy
(WP)
d20zijs

SWWAW to ekspresowy, 54-godzinny kurs budowania własnego biznesu, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych mentorów startupowcy weryfikują swoje koncepty biznesowe.

Tematyka sierpniowego wydarzenia, czyli technologie finansowe dostaną dużą dawkę startupowej energii dzięki wsparciu partnerów, wśród których jest m.in. PKO BP oraz PayU.

- Innowacje finansowe stanowią obecnie główny nurt rozwoju technologii. Protokół blockchain, fundament działania bitcoina, to rewolucja w zarządzaniu wartością online. Dlatego nasza impreza dedykowana jest właśnie fintechowi, strategicznemu sektorowi gospodarki - mówi Magda Borowik, współorganizator SWWAW oraz Dyrektor Programu Blockchain w fundacji FinTech Poland, która wspiera rozwój innowacji finansowych w Polsce i regionie.

d20zijs

BILETY dostępne na stronie: swwaw.com

Startup Weekend to międzynarodowy hackathon powiązany z akceleratorem Techstars oraz organizacją Google for Entrepreneurs. Podczas wydarzenia uczestnicy przygotowują i weryfikują swój pomysł na biznes. W założeniu każdy z zespołów doprowadza swój pomysł do fazy prototypu/MVP (Minimum Viable Product). Liczy się wiedza i wymiana doświadczeń.

Startup Weekend w Polsce odbywa się nie tylko w Warszawie - organizowany jest u nas od maja 2011 roku. To właśnie wtedy odbyło się pierwsze w stolicy i pierwsze w kraju weekendowe spotkanie entuzjastów przedsiębiorczości.

Od tego czasu w Polsce odbyło się już kilkadziesiąt lokalnych spotkać pod brandem Startup Weekendu. Przoduje w tym Warszawa, w której odbyło się już 7 edycji, a kolejne dwie odbędą się w 2016 roku.

Co weekend impreza organizowana jest w kilkunastu miastach na całym świecie. Od Hawajów, przez Japonię, Rosję, Polskę, Francję i kilka miast w USA. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w 2007 roku i do dziś osiągnęła spory zasięg - odbywa się w 135 krajach, gdzie przyciągnęła ponad 210 000 przedsiębiorców.

d20zijs

Podziel się opinią

Share
d20zijs
d20zijs
Więcej tematów