Trwa ładowanie...
27-12-2015 09:30

Wiosną wybory władz PiS. Kaczyński będzie się ubiegał o reelekcję

• Brudziński: wiosną odbędzie się kongres wyborczy PiS
• Kierownictwo partii ruszy w objazd po Polsce
• Jarosław Kaczyński będzie się ubiegał o reelekcję podczas kongresu

Wiosną wybory władz PiS. Kaczyński będzie się ubiegał o reelekcjęŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1pvvgp
d1pvvgp

Wiosną odbędzie się kongres wyborczy PiS. Zostaną wybrane władze: prezes i wiceprezesi, a także Komitet Polityczny i Rada Polityczna - powiedział Joachim Brudziński (PiS). W ciągu roku mają odbywać się kongresy programowe, a kierownictwo partii ruszy w objazd po Polsce.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński przedstawił plany PiS na przyszły rok. Od stycznia w partii rozpocznie się w lokalnych strukturach wybór delegatów na wiosenny kongres.

- Będzie wybór nowych władz krajowych, nowa Rada Polityczna, Komitet, wybór ścisłego kierownictwa partii. Później będziemy organizować zjazdy w okręgach i wybierać zarządy i prezesów w tych strukturach - zapowiedział Brudziński.

PAP pytała m.in. o to, czy prezes Jarosław Kaczyński będzie się ubiegał o reelekcję podczas kongresu. - Byłoby zdumiewające, żeby lider partii, która odniosła potrójne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, prezydenckich i samorządowych miał nie kandydować czy rezygnować. Jest dla mnie oczywiste, że Jarosław Kaczyński poprowadzi nas do kolejnych sukcesów - powiedział Brudziński.

d1pvvgp

Nie wykluczył przy tym, że w ścisłych władzach partii pojawią się nowe osoby. Obecnie partia ma czterech wiceprezesów: Beatę Szydło, Mariusza Kamińskiego, Antoniego Macierewicza i Adama Lipińskiego.

Kierownictwo PiS ma w przyszłym roku intensywnie podróżować po Polsce i spotykać się z wyborcami. - Gwałtowny wzrost PiS nastąpił w 2013 roku, gdy kierownictwo partii rozpoczęło objazd po Polsce. Będziemy to kontynuować. Będziemy jeździć i spotykać się z Polakami - poinformował Brudziński.

Zapowiedział też dalszą rozbudowę zaplecza eksperckiego. - Nie wykluczam kongresów programowych w ciągu roku - podkreślił.

"Zjednoczenie prawicy powinno nastąpić"

Partia jest także otwarta na zjednoczeniowe rozmowy z Solidarną Polską i Polską Razem. - Nie wiem, jakie decyzje będą podejmowali nasi obecni koalicjanci, ale osobiście jestem zwolennikiem budowy jednej, silnej partii prawicowej. Docierają do mnie sygnały z terenu, że takie zjednoczenie powinno nastąpić. Nie będzie z naszej strony próby wchłaniania czy marginalizowania koalicjantów - powiedział Brudziński.

d1pvvgp

Wicemarszałek Sejmu powiedział o planach legislacyjnych PiS na najbliższy rok. - To będzie rok przełomu, rok zmian. Stawiamy przede wszystkim na projekty gospodarcze i społeczne - podkreślił. W tym kontekście wymienił uruchomienie m.in. projektu 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, zmiany w podatkach CIT i VAT, zmiany w szkolnictwie.

Dodał, że PiS doprowadzi też do połączenia funkcji Prokuratora Generalnego z Ministrem Sprawiedliwości, wzmocnienia służb mundurowych i reformy sądownictwa.

- PiS nie wycofuje się z ani jednej ważnej obietnicy, która złożyliśmy w kampanii wyborczej - podkreślił.

Brudziński powiedział też o tym, że PiS podejmie w przyszłym roku "próbę ponownego uprzemysłowienia gospodarki". Rząd ma przyjąć m.in. specustawę stoczniową i program rozbudowy rzecznego transportu śródlądowego (w tym rozpoczęcie prac nad użeglownieniem Odry).

d1pvvgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pvvgp
Więcej tematów