ycipk-13wtf7

Wiosna traci działaczy. "To najbardziej patologiczna partia Lewicy"

Robert Biedroń jest opuszczany przez kolejnych członków partii. Podkreślają oni swoje niezadowolenie z formy układania list. Twierdzą, że o starcie w wyborach przestaje decydować zaangażowanie w działalność ugrupowania, a zaczynają znajomości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty.
Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty. (East News)
ycipk-13wtf7

Lewica ogłosiła w weekend liderów list do Sejmu. Poznaliśmy też wiele nazwisk działaczy, którzy znajdą się na kolejnych miejscach w poszczególnych regionach. Na przykład z dwójką w Kaliszu (okręg 36) pojawił się asystent Roberta Biedronia Patryk Janczewski.

"Lewicy życzę jak najlepiej, ale wbrew moim nadziejom, to Wiosna okazała się najbardziej patologiczną partią w tej koalicji" - pisze na Facebooku Mikołaj Pancewicz, który w majowych wyborach do Europarlamentu startował z czwartego miejsca na listach partii. Teraz żegna się z ugrupowaniem.

"Wiosna całkowicie zlekceważyła lokalne struktury i postanowiła również na niższe miejsce na liście wstawić kandydata z teczki. Miejsce to daje tylko iluzoryczne szanse na mandat. Nikt z nas tak naprawdę na ten mandat nie liczył. Byliśmy nastawieni na działanie długoterminowe" - ocenia Pancewicz. Dodaje, że budowanie struktur wymaga, aby liderem Wiosny w regionie była osoba, która została przez struktury partii wyłoniona i która będzie przez te struktury kontrolowana. Jego zdaniem, asystent Biedronia takich wymagań nie spełnia.

ycipk-13wtf7

"Statek zwinął już wszystkie żagle"

O odejściu z Wiosny poinformowała także Kalina Michocka, dotychczasowa koordynatorka okręgu 36 Kalisz – Leszno. Co uważa o drugim miejscu na liście dla Patryka Janczewskiego?

Defilada 15 sierpnia. Radosław Fogiel odpowiada na zarzuty opozycji

ycipk-13wtf7

"To jasny jak światło latarni morskiej sygnał, że statek zwinął już wszystkie żagle, lokalne struktury to zbędny balast, a kapitan przewidział limit miejsc w szalupie ratunkowej i okręg kaliski się nie załapał" - ocenia.

O rozstaniu z partią Roberta Biedronia napisał na Facebooku także prezes think-tanku Global.Lab, członek zaplecza eksperckiego ugrupowania Adam Traczyk. "Dziś eksperyment, jakim była budowa nowej, niezależnej postępowej siły politycznej w Polsce, zdaje się kończyć na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej" – ocenił.

ycipk-13wtf7

Podkreślił, że z Wiosną chce rozstać się w przyjaźni, a lewicowym ruchom życzy jak najlepiej. "Dotychczas nikt ze sztabu nie szukał mojej rady, ale jeśli ktoś zechce skorzystać z tych doświadczeń, będzie mi bardzo miło" - napisał.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-13wtf7
Polub WP Wiadomości
ycipk-13wtf7
ycipk-13wtf7