Trwa ładowanie...

Więzień pozwał miasto, bo "miał zakola przez smog". Sąd wydał wyrok

Strzelce Opolskie. Dwóch więźniów domagało się od miasta po 3 tys. zł odszkodowania i dodatkowo zadośćuczynienia. Twierdzą, że przez smog ucierpiało ich zdrowie.

Share
Więzień pozwał miasto, bo "miał zakola przez smog". Sąd wydał wyrok
Źródło: Forum
d229ret

Dwóch więźniów z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich złożyło pozew przeciwko gminie ze względów na smog. Jak informuje "Nowa Trybuna Opolska", więźniowie twierdzą, że przez to ucierpiało ich zdrowie. Zanieczyszczone powietrze ponadto miało ograniczać ich wolność, zagrażać życiu, przeszkadzać im w spacerach na świeżym powietrzu i powodować powstanie zakoli na czole.

Ponadto gmina nie dała im maseczek antysmogowych.

d229ret

Obaj osadzeni domagali się po 3 tys. zł odszkodowania. Chcą też, by gmina wpłaciła po 2 tys. zł na jeden z domów dziecka.

Sąd zajął się tymi dwoma przypadkami osobno. Do tej pory rozpatrzył jedynie sprawę Bartłomieja W. Stwierdził, że mężczyzna niewystarczająco dowiódł że ucierpiało jego zdrowie i odrzucił pozew.

- Powód uważał, że gmina powinna dostarczać mu maseczek, natomiast zdaniem sądu nie ma jakichkolwiek podstaw prawnych do tego, by miała to czynić gmina - uzasadniała sędzia Izabela Siewierska, cytowana na stronie nto.pl.

Bartłomiej W. twierdził jeszcze, że z powodu smogu nie mógł uprawiać sportu. Według sądu, nie było takich przeciwwskazań ponieważ mógł ćwiczyć wewnątrz budynku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

d229ret

Podziel się opinią

Share
d229ret
d229ret
Więcej tematów