ycipk-2bx7bx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja

Wietnam nie chce rosyjskiej bazy wojskowej na swoim terenie

• Wietnam nie zgodzi się, by na jego terytorium znajdowały się bazy wojskowe innych krajów - oświadczyło MSZ tego kraju
• O planach ponownego otwarcia bazy w Wietnamie kilka dni temu poinformowała Rosja
• Rosja chce także wznowić działalność bazy na Kubie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wietnam nie chce rosyjskiej bazy wojskowej na swoim terenie
(mil.ru)
ycipk-2bx7bx

Wietnam nie zgodzi się, by na jego terytorium znajdowały się bazy wojskowe innych krajów - oświadczył w czwartek rzecznik wietnamskiego MSZ Le Hai Binh. Kilka dni temu Rosja podała, że rozważa ponowne otwarcie baz z czasów radzieckich w Wietnamie i na Kubie.

Reuters podkreśla, że Wietnam prowadzi neutralną politykę zagraniczną, utrzymując przyjazne stosunki z wieloma krajami. Hanoi zezwala na wizyty zagranicznych okrętów w wietnamskich portach, ale wyklucza stałą obecność obcych wojsk na swoim terytorium.

Rosja wycofała się z bazy w Cam Ranh na południu Wietnamu w 2001 roku w ramach ograniczania swej obecności militarnej na świecie po rozpadzie Związku Radzieckiego. Podczas II wojny światowej baza ta była wykorzystywana przez Japończyków, a w czasie wojny w Wietnamie - przez Amerykanów. Od roku 1979 z bazy korzystał bezpłatnie ZSRR. Po rozpadzie ZSRR Moskwa znacząco ograniczyła swoją obecność militarną w Cam Ranh.

ycipk-2bx7bx

Także w 2001 roku Moskwa ogłosiła rezygnację ze stacji nasłuchu elektronicznego w Lourdes na Kubie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bx7bx

ycipk-2bx7bx
ycipk-2bx7bx