Trwa ładowanie...
d47ae2j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja

Wietnam nie chce rosyjskiej bazy wojskowej na swoim terenie

• Wietnam nie zgodzi się, by na jego terytorium znajdowały się bazy wojskowe innych krajów - oświadczyło MSZ tego kraju
• O planach ponownego otwarcia bazy w Wietnamie kilka dni temu poinformowała Rosja
• Rosja chce także wznowić działalność bazy na Kubie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wietnam nie chce rosyjskiej bazy wojskowej na swoim terenie
(mil.ru)
d47ae2j

Wietnam nie zgodzi się, by na jego terytorium znajdowały się bazy wojskowe innych krajów - oświadczył w czwartek rzecznik wietnamskiego MSZ Le Hai Binh. Kilka dni temu Rosja podała, że rozważa ponowne otwarcie baz z czasów radzieckich w Wietnamie i na Kubie.

Reuters podkreśla, że Wietnam prowadzi neutralną politykę zagraniczną, utrzymując przyjazne stosunki z wieloma krajami. Hanoi zezwala na wizyty zagranicznych okrętów w wietnamskich portach, ale wyklucza stałą obecność obcych wojsk na swoim terytorium.

Rosja wycofała się z bazy w Cam Ranh na południu Wietnamu w 2001 roku w ramach ograniczania swej obecności militarnej na świecie po rozpadzie Związku Radzieckiego. Podczas II wojny światowej baza ta była wykorzystywana przez Japończyków, a w czasie wojny w Wietnamie - przez Amerykanów. Od roku 1979 z bazy korzystał bezpłatnie ZSRR. Po rozpadzie ZSRR Moskwa znacząco ograniczyła swoją obecność militarną w Cam Ranh.

Także w 2001 roku Moskwa ogłosiła rezygnację ze stacji nasłuchu elektronicznego w Lourdes na Kubie.

d47ae2j

Podziel się opinią

Share

d47ae2j

d47ae2j
Więcej tematów