Trwa ładowanie...
did83xv

Wierzbica. Sąd chciał odebrać matce 11 dzieci. Zapadła decyzja

Sąd Rejonowy w Radomsku uchylił decyzję o odebraniu kobiecie 11 dzieci i umieszczeniu ich w pieczy zastępczej. "Dzieci wracają do matki" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodatkowo jedna z firm budowlanych postawi rodzinie nowy dom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wierzbica. Sąd chciał odebrać matce 11 dzieci. Zapadła decyzja
Wierzbica. Sąd chciał odebrać matce 11 dzieci. Zapadła decyzja (PAP)
did83xv

O sprawie zaczęło być głośno pod koniec lutego. Decyzją sądu w Piotrkowie Trybunalskim z końca grudnia 2019 r., pani Magdalenie w Wierzbicy (woj. łódzkie) miało zostać odebranych 11 z 15 dzieci. Miały trafić do domów dziecka, ale pomogła posłanka PiS Anna Milczanowska. Zaangażowało się również Ministerstwo Sprawiedliwości. Służby socjalne odstąpiły od przeprowadzenia czynności.

Wiceminister Michał Wójcik poinformował w piątek, że Sąd Rejonowy w Radomsku uchylił wcześniejszą decyzję o odebraniu dzieci kobiecie. "Dzieci wracają do matki. Dla takich chwil, autentycznych emocji matki, warto żyć" - dodał polityk w mediach społecznościowych. Dodatkowo poinformował rodzinę, że jedna z firm budowlanych postawi jej nowy dom.

Przeczytaj: Matka z Wierzbic może stracić 11 dzieci. Interwencja wiceministra Michała Wójcika

did83xv

Jednym z powodów, dla którego urzędnicy zainteresowali się całą sprawą, było wagarowanie starszych synów kobiety. Rodzina mieszkała też w dwóch pokojach w małym domu. Wójcik tłumaczył potem, że "nie można odbierać dzieci z powodu biedy". Problemy stwarzał również mąż pani Magdaleny. Mężczyzna nadużywał alkoholu, jednak potem opuścił dom i poddał się leczeniu.

Przeczytaj również: 11 dzieci miało zostać odebranych matce. Sąd odroczył rozprawę

Zobacz też: Wybory 2020. Uprawnienia dla niepełnosprawnych

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

did83xv

Podziel się opinią

Share

did83xv

did83xv
Więcej tematów