Trwa ładowanie...

Wieluń. Robert Biedroń opublikował nagranie. Szarpanina podczas przemowy Andrzeja Dudy?

Robert Biedroń opublikował nagranie z Wielunia, gdzie ostatnio pojawił się Andrzej Duda. Na filmie widać, jak starszy mężczyzna siłą zatyka usta kobiecie. Wszystko wskazuje na to, że do sytuacji doszło podczas wiecu Dudy.

Share
Wieluń. Robert Biedroń opublikował nagranie. Szarpanina podczas przemowy Andrzeja Dudy?
Źródło: PAP
dy8t8cd

Andrzej Duda zwiedza kolejne polskie miejscowości na swojej kampanijnej trasie. Tym razem pojawił się w Wieluniu. W czwartek prezydent został honorowym obywatelem miasta podczas uroczystej Rady. Następnie polityk wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami.

- Tutaj, w Wieluniu, poprzez pielęgnowanie pamięci historycznej o tym, jak rozpoczęła się II wojna światowa, realizujecie niezwykle ważne dzieło pamięci, które stanowi istotny element budowania polskiego państwa i naszej tożsamości - mówił Duda.

Podczas przemowy zaznaczył, że "ubiega się o ponowny wybór po to, aby rodzina była chroniona jeszcze lepiej". - Także przez ochronę przed ideologiami, które są wrogie rodzinie, chcą tradycyjną rodzinę zmienić, wykrzywić, chcą budować inny świat, sprzeczny z naszymi tradycjami - tłumaczył prezydent.

dy8t8cd

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Andrzej Duda w Wieluniu. Robert Biedroń opublikował nagranie

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Wieleniu pojawili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy prezydenta. Ci drudzy mieli ze sobą banery z takim hasłami jak "Wieluń nie chce Dudy" i "Pamiętamy, stąd przestrzegamy".

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", protestujących otoczył kordon policji, niektórzy z nich zostali wylegitymowani. Potwierdza to rzecznik prasowy KPP w Wieluniu asp. Katarzyna Grela, zaznaczając jednocześnie, że nikt nie został zatrzymany.

dy8t8cd

To jednak nie wszystko. W środę późnym wieczorem kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń opublikował nagranie. Polityk twierdzi, że pochodzi ono z Wielunia, gdy na rynku przemawiał Andrzej Duda. Na filmie można zobaczyć, jak starszy mężczyzna zatyka usta kobiecie. Doszło do szarpaniny, mężczyzna został odepchnięty.

"To 15 lat wojny polsko-polskiej. Przestańcie nas dzielić na lepsze i gorsze sort i nazywać innych hołotą. Polska musi być domem nas wszystkich!" - napisał Biedroń na Twitterze.

Nie publikujemy wpisu z wideo ze względu na niecenzuralne słowa, które padły na nagraniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy8t8cd

Podziel się opinią

Share
dy8t8cd
dy8t8cd
Więcej tematów