Trwa ładowanie...

Wieloletni wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz odszedł z PO. "Partyjne układanki"

Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy w latach 2006-2016, odszedł z Platformy Obywatelskiej. W mocnym oświadczeniu wyjaśnił, dlaczego nie czuje się częścią partii zarządzanej przez Grzegorza Schetynę.

Wieloletni wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz odszedł z PO. "Partyjne układanki"Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d4by6k4
d4by6k4

"Dziś podjąłem decyzję o wystąpieniu z Platformy Obywatelskiej RP. Była to dla mnie trudna decyzja, jednak Platforma Grzegorza Schetyny nie jest moją partią" - napisał Wojciechowicz w oświadczeniu, do którego dotarła 300polityka.pl.

Były wiceprezydent Warszawy zapewnia, że wartością nadrzędną zawsze było dla niego "dobro obywateli, nie zaś partyjne układanki, czy rozrachunki". "Dlatego nie zgadzam się na działania, które mają na celu zajmowanie się głównie politycznymi przepychankami" - uznał.

I dodał, że "Platforma Obywatelska nieudolnie próbuje zatrzymać złą zmianę". Winnym tego stanu rzeczy jest zdaniem Wojciechowicza Grzegorz Schetyna. "Przewodniczący skoncentrował się głównie na eliminowaniu wewnętrznych konkurentów i budowaniu grona bezkrytycznych własnych popleczników" - czytamy w oświadczeniu.

Były prezydent Warszawy tłumaczy, że obecnie Schetyna jest "utrwalaczem" władzy PiS, a "przez ostatnie dwa lata byliśmy świadkami festiwalu potknięć i pomyłek, począwszy od niejasnego stanowiska w sprawie uchodźców, poprzez ustawę dającą ogromne prawa myśliwym czy wstrzymanie się przy ustawie o IPN".

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska o Antonim Macierewiczu. "Nie znam drugiego takiego przypadku"”

Wojciechowicz uznał, że obecnie nie ma dla niego "miejsca w tak zarządzanej Platformie Obywatelskiej".

"Wielka strata" - skomentowała ma Facebooku tę decyzję była posłanka PO Ligia Krajewska.

Źródło: 300polityka.pl

d4by6k4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4by6k4
Więcej tematów