Trwa ładowanie...
d1f8e7c

Wielkopolskie: 22-letni mężczyzna oskarżony o morderstwo. Nie chciał być ojcem

Prokuratorzy z Ostrowa Wielkopolskiego wniosła oskarżenie przeciw 22-letniemu mężczyźnie z Jarocina. Podejrzewa się go o zabicie dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzech pozostałych, w tym nienarodzonego dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkopolskie: 22-letni mężczyzna oskarżony o morderstwo. Nie chciał być ojcem
Wielkopolskie: 22-letni mężczyzna oskarżony o morderstwo. Nie chciał być ojcem (East News)
d1f8e7c

Według prokuratury, motywem zabójstwa ze strony mężczyzny miała być niechęć do ojcostwa. Na bazie zebranego materiału dowodowego, podejrzanemu przedstawiono aż sześć zarzutów.

"W przypadku pięciu z nich, dotyczących zabójstwa i usiłowania zabójstwa, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie oskarżonemu grozi nawet dożywocie" - mówi prokurator.

Oskarżony częściowo przyznaje się do zarzucanych mu czynów, jednak później odmówił składania wyjaśnień.

d1f8e7c

Charakterystyka przestępstwa

W nocy z 14 na 15 marca, 22-letni mężczyzna wszedł do mieszkania jednorodzinnego w Cerekwicy Starej i zaatakował noże cztery osoby w trakcie snu. Para małżeństwa 59-latków zginęła na miejscu. Ich córki (22 i 25 lat) z poniesionymi obrażeniami trafiły do szpitala w Jarocinie. 25-latka znajdowała się w dziewiątym miesiącu ciąży, a morderca był jej dawnym partnerem.

"Oskarżony wybił szybę w drzwiach i dostał się do pokoju zajmowanego przez 25-letnią ciężarną kobietę. Zaczął zadawać jej uderzenia nożami w okolice brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu, zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu" – informuje prokurator Maciej Meler.

Po tragicznym incydencie mężczyzna wrócił do swojego domu. Około godziny 3:20 został zatrzymany przez policję. W jego organizmie wykryto 0,5 promila alkoholu.

d1f8e7c

Wyniki śledztwa

Z informacji prokuratury wynika, że podejrzany przygotował się do planowanego zabójstwa znacznie wcześniej. Za pośrednictwem Internetu zakupił kilkanaście noży, dwa bagnety i kominiarkę. Wszystkie przedmioty zostały wykorzystane podczas zabójstwa.

Opinia sądowo-psychiatryczna wykazuje, że mężczyzna, w trakcie popełnienia zbrodni, miał zachowaną zdolność pokierowania swoim działaniem i jest zdolny do udziału w trwającym postępowaniu

Była partnerka oskarżonego została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Doznała ciężkich obrażeń ciała, w tym ran kłutych macicy. Z tego powodu trzeba było wykonać cesarskie cięcie.

d1f8e7c

Co dalej z dzieckiem?

Noworodek urodził się dużym niedotlenieniem mózgu oraz poddano go nagłej operacji, ze względu na rany kłuty klatki piersiowej. Chłopiec został przewieziony do szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Lekarze uratowali chłopca, jednak w jego organizmie doszło do poważnych zmiany neurologicznych.

Siedem miesięcy później Adaś po raz kolejny trafił do szpitalu z powodu problemów z oddychaniem. Jednak tym razem chłopiec zmarł.

d1f8e7c

Podziel się opinią

Share
d1f8e7c
d1f8e7c
Więcej tematów