Trwa ładowanie...
d3r9768

Wielkie święto na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. 80 lat wyścigów

Inauguracja obchodów 80-lecia warszawskiego Toru Służewiec. Nad wydarzeniem honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Share
Wielkie święto na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. 80 lat wyścigów
Źródło: PAP
d3r9768

Wydarzeniem dnia była gonitwa Strzegomia o Puchar Prezesa Rady Ministrów, w której zwyciężyła Plantea pod Szczepanem Mazurem. Zwycięskiego konia, jeźdźca, trenera i właścicieli dekorowali w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - Jacek Sasin, sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Jeden z najnowocześniejszych torów

W dekoracji uczestniczyli także członkowie zarządu Totalizatora Sportowego oraz prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

d3r9768

- 80 lat Toru Służewiec to kawał historii wyścigów konnych, Warszawy i Polski. Gdy był otwierany w 1939 roku był jednym z najnowocześniejszych torów w Europie. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu Totalizatora Sportowego Służewiec powróci na właściwe mu miejsce jednego z ważniejszych torów w Europie, ale także stanie się miejscem wypoczynku dla mieszkańców stolicy i turystów. Razem zadbamy, aby Tor Służewiec mógł obchodzić kolejne jubileusze – podsumował Olgierd Cieślik prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Uroczystości dopełnił oficjalny start emisji znaczka pocztowego „80-lat Toru Służewiec” przygotowanego przez Pocztę Polskę.

Otwarcie tuż przed wojną

W trakcie dnia wyścigowego odbyło się jeszcze 7 wyścigów. Bardzo interesujący przebieg miała szczególnie gonitwa z udziałem zagranicznych jeźdźców – Puchar Jubileuszu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, którą wygrał Dark Blue pod Fergusem Sweeneyem. W drugim wyścigu z międzynarodową obsadą – Europejskim Czempionacie Powożących wygrała Fortuna Buroise powożona przez Stephanie Josefin Werder ze Szwecji, która co ciekawe ma polskie korzenie.

d3r9768

Niedzielną wycieczka na Służewiec była świetną okazja do odkrycia tego historycznego miejsca, przeżycia jedynych w swoim rodzaju emocji podczas śledzenie gonitw i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Warszawski tor otworzył swoje podwoje 3 czerwca 1939 roku. Zaprojektowany z rozmachem i fantazją w dwudziestoleciu międzywojennym przez zespół polskich architektów pod przewodnictwem hr. Zygmunta Plater-Zyberka.

Od 2008 roku Totalizator Sportowy dzierżawi Tor Służewiec, rewitalizuje ten unikatowy obiekt i organizuje wyścigi konne. W ciągu roku odbywa się w tym miejscu ponad 50 dni wyścigowych, podczas których rozegranych jest blisko 500 gonitw.

d3r9768

Podziel się opinią

Share
d3r9768
d3r9768
Więcej tematów