Trwa ładowanie...

Wielkie puszczanie baniek mydlanych na Starym Rynku w Poznaniu

W najbliższą sobotę poznaniacy spotkają się na Starym Rynku, aby wspólnie pobawić się w puszczanie baniek mydlanych. W akcji co roku bierze udział ponad 10 tysięcy osób.

Share
Wielkie puszczanie baniek mydlanych na Starym Rynku w Poznaniu
Źródło: WP, Fot: Sławomir Kowalewski
dmulhoo

Akcję wymyśliła w 2011 r. Studencka Rada Miasta Poznania, która uznała, że będzie to prosty happening przypominający wszystkim zabawę z dzieciństwa. Zainteresowanie przerosło jednak najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas pierwszej edycji na Starym Rynku zjawiło się około 10 tysięcy osób. Akcja była niezwykle pozytywna i kolorowa, dlatego nie można się dziwić, że powtarza się ją co roku.

- Zainteresowanie nie maleje, a nawet rośnie. W zeszłym roku w zabawie uczestniczyło już około 13,5 tys. osób – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Krystian Słoma, przewodniczący Studenckiej Rady Miasta Poznania.

dmulhoo

W tym roku akcja odbędzie się już po raz piąty. Studencka Rada Miasta Poznania zaprasza wszystkich do przyjścia na rynek w sobotę, 30 maja na godz. 11, chociaż kulminacja nastąpi w samo południe, gdy wszyscy zaczną puszczać bańki jednocześnie.

Tym razem nie będą to takie zwyczajne bańki mydlane. Sponsor tytularny akcji zapewni wszystkim możliwość puszczania baniek o zapachu werbeny i cytryny.

- Prosiliśmy miasto o wsparcie organizacji imprezy raczej symboliczną kwotą 2 tys. zł, ale nie otrzymaliśmy jej. Na szczęście firma Le Petit Marseillais zgodziła się zostać sponsorem tytularnym wydarzenia i przy okazji wypromować swoje nowe zapachy – wyjaśnia Krystian Słoma. – Na uczestników będzie czekać aż 5 tysięcy darmowych „bańkomatów”. Jeśli ich zabraknie, będzie możliwość zakupu sprzętu do puszczania baniek - dodaje

Cała sobotnia akcja nie ograniczy się zresztą tylko do puszczania baniek. Wydarzenie wzbogacą koncerty zespołu Przed Wschodem Słońca i Marceliny.

Z powodu wykopalisk archeologicznych odbywających się przed ratuszem, akcja odbędzie się na płycie Starego Rynku od strony Wagi Miejskiej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dmulhoo

Podziel się opinią

Share
dmulhoo
dmulhoo
Więcej tematów