Trwa ładowanie...
dldhjhl
Beata Szydło

Wielki remont u premier Beaty Szydło. Za milion złotych

Premier Beata Szydło już wkrótce będzie miała do dyspozycji świeżo wyremontowaną willę o powierzchni 420 m.kw. W najbliższym czasie ma ruszyć generalny remont na rządowym osiedlu przy ul. Parkowej. Koszt prac to niemal milion złotych.

Share
dldhjhl

Premier Beata Szydło mieszka w jednej z trzech rządowych willi przy ul. Parkowej w samym centrum Warszawy. Budynki znajdują się ok. 200 metrów od KPRM. Z nieruchomością zajmowaną przez szefowa rządu sąsiadują dwie rezydencje. Jedną z nich zamieszkuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski, druga przeznaczona jest na oficjalne spotkania premiera, uroczyste obiady i narady w gronie najbliższych współpracowników. Posiada także pokoje gościnne.

I to właśnie ten ostatni budynek będzie wkrótce wyremontowany. Jak czytamy w uzasadnieniu dokumentacji Centrum Obsługi Administracji Rządowej, "celem projektu jest przywrócenie standardu obiektu pozwalającego na użytkowanie budynku na cele spotkań wewnętrznych i mieszkalnych. Obiekt wybudowany w technologii tradycyjnej uległ naturalnemu procesowi zużycia".

Dwupiętrowa willa ma powierzchnię 420 m.kw. Jak wynika z dokumentacji technicznej, zaplanowano remont dachu, tarasu, renowację schodów drewnianych oraz kominka. Ściany zostaną odnowione i pomalowane, a podłogi ma pokryć "wysokiej jakości wykładzina hotelowa". W łazienkach zostanie położony elegancki gres, wymieniona zostanie armatura i oświetlenie.

dldhjhl

Plan prac przewiduje także demontaż przestarzałej instalacji telefonicznej łączności Biura Ochrony Rządu oraz specjalnej linii dla najważniejszych osób w państwie. W willi obecnie w czterech miejscach można skorzystać z połączenia za pośrednictwem rządowej linii. By ograniczyć do nich dostęp, umieszczono je we wnękowych stalowych kasetkach zamykanych na klucz.

Remont ma potrwać około dwóch miesięcy. Willa została oddana do użytku w 1953 r. i dawno nie była modernizowana. Niedawno odnawiany był za to budynek, w którym mieszka premier Beata Szydło. Zdecydowała o tym poprzednia szefowa rządu Ewa Kopacz. Wnętrza zostały odświeżone, a duża część mebli wymieniona na nowe. - Willa pani premier nie wymaga zmian. Konieczne okazało się wyremontowanie sąsiedniego budynku - mówi Wirtualnej Polsce Rafał Bochenek, rzecznik prasowy rządu.

Administracja rządowa planuje wydać na remont 900 tys. zł. Jednak żadna z firm, które zgłosiły się do przetargu, nie zaproponowała takiej ceny. Złożone oferty wahają się od 984 tys. do 1,3 mln zł.

dldhjhl

Podziel się opinią

Share
dldhjhl
dldhjhl
Więcej tematów