Trwa ładowanie...

Wielka Brytania: wiatr zmienił bieg wodospadu. Jest nagranie

Wielka Brytania znalazła się w zasięgu potężnej burzy Heleny. Wiatr wiał z ogromną prędkością. Jego siła była tak duża, że odwrócił bieg jednego z górskich wodospadów.

Share
Wielka Brytania: wiatr zmienił bieg wodospadu. Jest nagranie
Źródło: iStock.com
d17461f

Wielka Brytania – burza Helena sieje spustoszenie

Wielka Brytania wydaje ostrzeżenia przed burzą Heleną, która została sklasyfikowana jako cyklon post-tropikalny. Jego obecności towarzyszą ulewne deszcze oraz porywisty wiatr, którego prędkość przekracza 100 km/h. Lokalne władze proszą mieszkańców o nieopuszczanie domów bez potrzeby.

Wielka Brytania – „zwiało” wodospad

O sile burzy, która nawiedziła brzegi Wielkiej Brytanii świadczy nagranie opublikowane na Faceookowym profilu Daily Mail. Na video słychać potężny szum, a jeszcze większe zaskoczenie wywołuje widok wodospadu, którego woda zamiast spada w przepaść unosi się ku niebu. Na zdjęciach widzimy wodospad Mallerstome Edge znajdujący się w rejonie Cumbrii. Okazuje się, że zjawisko odwrócenia biegu tego wodospadu nie jest rzadkością. Niemalże każdy cyklon, który uderza w północne regiony Anglii doprowadza do takiego zjawiska. Powodem jego występowania są silne wiatry oraz nieosłonięta okolica. Wodospad znajdujący się na ścianie jednego ze wzniesień jest regularnie narażany na ataki silnego wiatru. Wyjątkowe tym razem jest to, że zjawisko udało się sfilmować. W tak wietrzną i deszczową pogodę niewielu śmiałków decyduje się na górskie wyprawy.

Wielka Brytania – nie koniec burzowej pogody

Zgodnie z najnowszymi prognozami Wielka Brytania niebawem będzie musiała zmierzyć się z jeszcze gorszymi warunkami atmosferycznymi. Do brzegów Anglii dociera bowiem burza Ali. Oprócz dużej ilości opadów mieszkańcom będzie doskwierał również wiatr, którego prędkość może przekroczyć 130 km/h.

d17461f

Podziel się opinią

Share
d17461f
d17461f
Więcej tematów