Trwa ładowanie...

Wielka Brytania: Spotify i Netflix nie będą dostępne dla obywateli na wakacjach. Wszystko przez Brexit

Obywatele Wielkiej Brytanii, jeśli wyjadą na wakacje z Wysp Brytyjskich, nie będą mogli korzystać z takich aplikacji jak Spotify i Netflix poza granicami swojego kraju. To konsekwencja Brexitu, co potwierdził tamtejszy rząd.

Share
Wielka Brytania: Spotify i Netflix nie będą dostępne dla obywateli na wakacjach. Wszystko przez BrexitŹródło: iStock.com
d4dyz3a

Sytuacja dotyczy każdego turysty z Wielkiej Brytanii, który będzie spędzał urlop gdzieś w Europie. Według kolejnych dokumentów opisujących wpływ Brexitu na społeczeństwo brytyjskie, po wyjściu z UE możliwość przenoszenia danych z aplikacji poza granice państwa przestanie obowiązywać.

"Usługodawcy oferujący treści online nie będą zobowiązani, ani nie będą w stanie oferować konsumentom w Wielkiej Brytanii dostępu transgranicznego" - można przeczytać w pismach. "Konsumenci z Wielkiej Brytanii zobaczą ograniczenia swoich internetowych usług związanych z treścią podczas tymczasowego pobytu w UE" - czytamy dalej.

Włodarze Netfliksa uspokajają. Twierdzą, że nawet jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE, to Brytyjczycy będą mogli korzystać z usługi na całym świecie. Jednak najprawdopodobniej zobaczą bibliotekę dostępną w kraju, w którym w danym momencie przebywają, a nie brytyjską.

d4dyz3a

Brytyjskie media opisują także kwestie geoblokowania. W styczniu Parlament Europejski przyjął rezolucję, na mocy której dostawcy muszą udostępnić możliwości zakupów każdemu członkowi UE, a nie tylko wybranym. W przypadku Brexitu bardzo możliwe, że brytyjscy klienci napotkają na ograniczenia sprzedaży.

Warunkiem, żeby Spotify, Netflix i inne tego typu playery były dostępne dla Brytyjczyków w Europie, jest podpisanie odpowiednich dokumentów dopóki nie wejdą one w życie, czyli do grudnia 2018 roku. Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku.

d4dyz3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyz3a
d4dyz3a
Więcej tematów