Trwa ładowanie...
dzg94pd

Wielka Brytania. Nowe informacje ws. ciężarówki z 39 ciałami z Essex. Wg policji, mogła jechać w konwoju

Brytyjskie służby sprawdzają nowy trop dotyczący ciężarówki z Essex, w której znaleziono ciała 39 imigrantów. Niewykluczone, że pojazd był jednym z trzech jadących w konwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania. Śmierć 39 osób, ciężarówkę z ciałami znaleziono w Essex
Wielka Brytania. Śmierć 39 osób, ciężarówkę z ciałami znaleziono w Essex (East News, Fot: Ben Stansall)
dzg94pd

Policja w Wielkiej Brytanii bada pojawiające się informacje, że znaleziona w Essex ciężarówka mogła być częścią większego przemytu. W konwoju mogły jechać trzy ciężarówki. Dwie pozostałe mogły dotrzeć do celu podróży, podają brytyjskie media. Nie podano jednak, gdzie dokładnie.

Taki scenariusz potwierdzają informacje z Wietnamu. Rodziny, które przypuszczają, że to ciała ich bliskich odnaleziono w Wielkiej Brytanii, powiedziały, że w podróż do Europy wyruszyło 100 osób.

Odkryte w nocy z wtorku na środę ciała należą do obywateli Wietnamu, a nie Chin, jak wcześniej informowano. Katolicki ksiądz z miasta Yen Thanh w prowincji Nghe An na północy Wietnamu, Anthony Dang Huu Nam, twierdzi, że zna te rodziny. Nghe An to jedna z najbiedniejszych prowincji Wietnamu, z której pochodzi wiele ofiar handlu ludźmi.

dzg94pd

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Brytyjska policja potwierdziła, że zgodnie z jej przypuszczaniami ciężarówka z ciałami imigrantów była "częścią większego spisku". Jego celem był przemyt ludzi do Wielkiej Brytanii. Służby zaapelowały do nielegalnych imigrantów, którzy dotarli na Wyspy Brytyjskie w podobny sposób, o zgłaszanie się. Zapewniły, że nie wyciągną wobec nich prawnych konsekwencji.

W śledztwie mogą też pomóc ustalenia belgijskiej policji. Kontener z imigrantami z Azji miał przypłynąć do Wielkiej Brytanii właśnie na promie z Belgii. Tamtejsze służby szukają kierowcy, który dostarczył go do portu w Zeebrugge.

dzg94pd

Ciała zmarłych obywateli Wietnamu, znalezione w Essex, są w kostnicy i czekają na sekcję oraz identyfikację. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów. W identyfikacji pomocne będą tatuaże, blizny oraz inne znaki szczególne.

Kierowca ciężarówki, 25-letni Mo Robinson z Irlandii Północnej, usłyszał 39 zarzutów zabójstwa. Mężczyzna usłyszał także zarzuty prania pieniędzy i udziału w zmowie w celu ułatwiania nielegalnej imigracji. W poniedziałek ma stanąć przed sądem aresztowym.

Brytyjska policja zatrzymała także inne osoby w tej sprawie. Trzy z nich są w areszcie. To 38-letni kobieta i mężczyzna z Warrington w hrabstwie Cheshire oraz 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej. Wszyscy są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo. Piątą osobę, również pochodzącą z Irlandii Północnej i poszukiwaną w tej sprawie przez Brytyjczyków, zatrzymała w sobotę w Dublinie policja irlandzka.

Źródło: rmf24.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzg94pd

Podziel się opinią

Share
dzg94pd
dzg94pd
Więcej tematów