Trwa ładowanie...
d2aan8l

Wielka Brytania. Nie będzie drugiego referendum ws. Brexitu. Premier: To byłaby zdrada demokracji

W niedzielnym wydaniu dziennika "The Telegraph" pojawił się komentarz premier Wielkiej Brytanii ws. Brexitu. Theresa May zdecydowanie stwierdziła, że drugiego głosowania nie będzie, bo to byłoby"poważną zdradą demokracji w kraju".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Theresa May ws. Brexitu
Theresa May ws. Brexitu (PAP, Fot: Dai Kurokawa)
d2aan8l

Theresa May jest nieustępliwa wobec tych, którzy podważają pierwsze referendum ws. odejścia Wielkiej Brytanii z UE i chcą jego ponowienia. Szefowa rządu otwarcie poinformowała, że powtórzenie głosowanie nadszarpnęłoby zaufanie obywateli, którzy wcześniej głosowali za odejściem z Unii Europejskiej.

- Rząd spełni demokratyczną decyzję narodu brytyjskiego, zapewniając, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca przyszłego roku - i kiedy to zrobimy, zbudujemy silniejszą, bardziej merytokratyczną Brytanię, która zaowocuje w przyszłości" - powiedziała May.

We wtorek wznowione zostaną obrady brytyjskiego parlamentu po wakacyjnej przerwie. Już teraz jednak premier zaznaczyła swoje stanowisko dotyczące Brexitu.

d2aan8l

Wielka Brytania szykuje się na wyjście z UE

May stoi w obliczu silnej presji ze strony strony UE i przeciwników Brexitu. Dodatkowo sprawę komplikuje utrudniona komunikacja pomiędzy rządem Wielkiej Brytanii, a Brukselą. Obie strony prowadzą intensywne negocjacje, próbując zawrzeć "układ rozwodowy" do końca października, aby dać swoim parlamentom wystarczająco dużo czasu na podpisanie porozumienia.

d2aan8l

May podkreśliła, że nadchodzące miesiące będą "kluczowymi w kształtowaniu przyszłości kraju". Premier zaznaczyła jednocześnie, że rząd jest przygotowany na sytuację, w której UE nie zawrze z nimi porozumienia. Choć jak stwierdziła, "stworzyłoby to prawdziwe wyzwania dla Wielkiej Brytanii i UE" w niektórych działaniach.

Źródło: "The Telegraph

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aan8l

Podziel się opinią

Share
d2aan8l
d2aan8l
Więcej tematów