Trwa ładowanie...
d250vzw

Wielka Brytania: bracia z Polski skazani

Bracia Erwin i Krystian M. zostali skazani. Sprowadzili z Polski do Wielkiej Brytanii 18 osób. Obiecywali im dobrze płatną pracę w magazynie Sports Direct w Shirebrook. Jednak ich oszukali - łącznie na 35 tys. funtów - podaje theguardian.com.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania: bracia z Polski skazani
(Fotolia)
d250vzw

Karę sześciu lat wymierzono im za kradzież wynagrodzeń sprowadzonych z Polski osób (na podstawie Ustawy o Współczesnym Niewolnictwie). Na kolejne 2,5 roku sąd skazał ich natomiast za podszywanie się pod kogoś innego. 38-letni Erwin i 35-letni Krystian M. podawali się za uprawnionych pośredników pracy.

Bracia szukali w Polsce osób, które chciałyby wyjechać do Wielkiej Brytanii i tam podjąć pracę. Otwierali konta bankowe w ich imieniu i pobierali większość ich wynagrodzenia z Shirebrook. Tym sposobem pracownicy zostawali z 90 funtami zamiast 265 i sami zarobili łącznie 35 tys. funtów.

Bracia M. zostali złapani po tym, jak jedna z poszkodowanych osób poinformowała o sprawie policję. Ofiara mężczyzn powiedziała, że mieszkała w jednym domu z 10 innymi pracownikami Sports Direct, mimo że bracia obiecywali jej dobre warunki mieszkaniowe.

d250vzw

Sędzia Steven Coupland z Nottingham działania braci nazwał zaplanowanym i systematycznym programem, opartym na kontrolowaniu ludzi i korzystaniu z ich ciężkiej pracy. Policjantka Sarah Fearn z Nottinghamshire powiedziała z kolei, że ofiary czuły się wykorzystane, przygnębione i zmanipulowane.

Do sprawy odniósł się rzecznik Sports Direct. Podkreślił, że złapanie i ukaranie braci M. dają jasny sygnał, że firma nie będzie tolerować tego typu działań.

Bracia w Shirebrook znaleźli się dzięki Transline, agencji zajmującej się rekrutacją pracowników. Jej rzecznik zaznaczył, że bracia nie mają nic wspólnego z Transline.

d250vzw

Podziel się opinią

Share
d250vzw
d250vzw
Więcej tematów