Trwa ładowanie...
dpodicm

Wielka akcja CBŚP. Zatrzymani w czterech województwach

Prawie 340 policjantów brało udział w zmasowanej akcji CBŚP. Efekt to rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, 28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejęcie 39 sztuk broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja CBŚP. Rozbito grupę przestępczą - 28 osób zatrzymanych
Akcja CBŚP. Rozbito grupę przestępczą - 28 osób zatrzymanych (CBŚP)
dpodicm

Aż cztery województwa objęła zmasowana akcja CBŚP. Policjanci przeprowadzili kontrole, rewizje i zatrzymania na terenie woj. świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Wszystko po to, by podejrzane osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać.

Chodzi o śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń grupa działała w okresie od października 2017 roku do stycznia 2020 roku.

Źródło: CBŚP
dpodicm

Do akcji doszło w niedzielę. Zaangażowanych w nią było blisko 340 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, w tym pirotechnicy CBŚP oraz dodatkowo biegli z KWP w Radomiu i Krakowie. W związku z faktem, że osoby mogły posiadać przy sobie broń palną, dynamiczne zatrzymania części podejrzanych zostały przeprowadzone przez policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Kielc, Radomia i Lublina.

CBŚP. Część broni znajdowała się w skrytkach

W ramach tych działań funkcjonariusze CBŚP przeszukali ponad 100 obiektów i zatrzymali 28 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 39 sztuk broni palnej głównie długiej, a także 1500 sztuk amunicji różnych rodzajów. Ponadto zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni np. tłumiki dźwięku. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania.

dpodicm

Jak informuje CBŚP, zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił części osób zarzuty dotyczące handlu bronią palną, a pozostałym posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Ponadto 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

dpodicm

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

Podziel się opinią

Share

dpodicm

dpodicm
dpodicm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów