Trwa ładowanie...

CBŚP: "Gigantyczna uprawa. Ponad 13 tys. krzewów konopi indyjskich"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację w miejscowości Brzeziny (woj. łódzkie). Oprócz krzewów przejęto m.in. 16 kg marihuany. Dwie osoby zostały zatrzymane. Decyzją sądu trafiły do aresztu.
Share
Brzeziny. Zatrzymanym grozi po 15 lat więzienia.
Brzeziny. Zatrzymanym grozi po 15 lat więzienia.Źródło: Policja
dxqzjjf

Łódzcy mundurowi z CBŚP od kilku miesięcy pracowali nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się produkcją i wprowadzaniem na rynek dużych ilości marihuany.

Na początku tygodnia w miejscowości Brzeziny zlikwidowali gigantyczną uprawę konopi indyjskich, która był ukryta w hali magazynowej na terenie posesji. "W piwnicach obiektu, rosło ponad 1350 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Tam także policjanci zabezpieczyli ponad 16 kilogramów wysuszonej marihuany, przygotowanej już do sprzedaży. Ujawniono także prawie 170 gramów haszyszu, który prawdopodobnie również był produkowany na miejscu" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji.

dxqzjjf

W czasie akcji zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Grozi im do 15 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Prowadzący sprawę policjanci szacują, że uprawa mogła trwać co najmniej kilka miesięcy. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że prowadzona w ten sposób plantacja, gdzie znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, a także szczepione były sadzonki, dawała możliwość uzyskiwania gotowego narkotyku co kilka tygodni.

Co ważne, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów

dxqzjjf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxqzjjf

Podziel się opinią

Share
dxqzjjf
dxqzjjf
Więcej tematów